Krása

Účesy pro kluky 12 let

Účesy pro kluky 12 let

Uvažuje váš syn o novém sestřihu? I mezi dětskými účesy rezonují různé módní trendy a objevuje se nestárnoucí klasika vhodná kdykoli. Které účesy můžeme doporučit pro kluky ve věku 12 let?

Proč ve věku 12 let řešit účes vašeho chlapečka

Právě věk 12 let může být pro dítě jistým způsobem zlomový. U mnoha chlapců jde o začátek etapy dospívání.

S sebou to nese to, že dítě zvolna vyrůstá z „dětských střevíčků“. Začíná se připravovat na dobu, kdy se osamostatní a ocitá se na počátku dlouhé etapy, během níž si má za úkol najít ono pomyslné vlastní místo na slunci.

Ruku v ruce s tím kráčí skutečnost, že mnohým z nich začne intenzivně záležet i na vlastním vzhledu. Názor rodiče není navíc opět již tak úplně směrodatný. Vliv má okolí – kamarádi nebo v případě dnešní mládeže i to, co vidí na sítích.

Trendy účesy pro kluky ve věku 12 let

Následující účesy můžete pro svého chlapečka vyzkoušet. O jaký střih požádat kadeřnici?

  • Faux Hawk
  • Comb Over
  • Taper Fade

Faux Hawk

Podstatou tohoto účesu je vyholení vlasů v bocích a ponechání delších pramenů v horních partiích. Sestřih je poměrně variabilní, záleží totiž jen na vás, jak vysoko necháte vlasy vyholit a zda ostatní části ponecháte delší nebo kratší. Výhodou je i skutečnost, že jde o praktický styl, který se dobře udržuje.

Comb Over

Byť má Comb Over nelichotivou pověst coby účes pro stárnoucí pány, kteří jím maskují plešatost, ve skutečnosti se jedná o stylový sestřih vhodný i pro mladé muže včetně chlapů. Jeho podstatou jsou jednoduše vlasy sčesané na stranu. A jestliže patříte k benevolentním rodičům, kteří už povolí v tomto věku barvu na vlasy, dopřejte potomkovi i stříbrný melír.

Taper Fade

Taper Fade je dalším klasickým zástupcem světa pánských účesů. Rozhodně ho ale mohou nosit i mladší ročníky. Zahrnuje delší vlasy na temeni hlavy a zkrácenou kštici po stranách a vzadu. Podstatou je pozvolný přechod mezi krátce střiženými partiemi a dlouhými vlasy. Výhodou je to, že tento účes vypadá s minimálním množstvím péče vysoce elegantně.