Krása

Suché konečky vlasů: Tipy a triky jak se s nimi vypořádat

Suché konečky vlasů: Tipy a triky jak se s nimi vypořádat

Máte suché konečky vlasů? Lámou se a třepí? Trápí vás jejich nezdravý vzhled? Pak určitě chcete vědět, co na suché konečky vlasů platí a jak je můžete zachránit. My vás v tom nenecháme, přinášíme hned několik tipů, jak se o suché vlasy správně starat.

Co pomáhá na suché konečky vlasů?

Pokud máte suché konečky vlasů, dopřejte své hřívě vyživující masku. Nemusíte za ni přitom utrácet mnoho peněz, masku na vlasy si zvládnete vyrobit doma za pár korun. Zkuste například avokádovou masku, kterou vyrobíte následujícím způsobem:

  • jedno středně velké avokádo vydlabejte
  • rozmačkejte vidličkou
  • přidejte dvě lžičky tekutého medu a lžičku olivového oleje
  • promíchejte a naneste na vlasy
  • nechte působit 15 minut, poté opláchněte

Dbejte na správný výběr kosmetiky

Mají-li vaše vlasy tendenci k lámání a třepení, řešíte-li suché konečky vlasů, musíte dbát pozornost na to, jakou vlasovou kosmetiku používáte. Vybírejte produkty určené pro suché a poškozené vlasy. Tyto produkty jsou navrženy tak, aby co nejméně zatěžovaly již dost oslabené vlasy. Snažte se používat šampon, masku i kondicionér od jedné značky. 

Zaměřte se na výrobky s obsahem keratinu, ten je známý tím, že obnovuje přirozenou strukturu vlasů a zároveň podporuje jejich růst. 

Suché konečky vlasů můžete podpořit i stravou

Kromě správné péče zvenčí svým vlasům můžete prospět i zevnitř. A to vyváženým a pestrým jídelníčkem. Vybírejte potraviny, které obsahují látky, jež podporují vitalitu vlasů. Zmíníme například vitamín B, který najdete ve vejcích i mléčných výrobcích. Vlasům prospívá i železo nacházející se třeba v sóje, pistáciích nebo špenátu.

Do jídelníčku zařaďte mandle, fazole a mléčné výrobky pro dostatek vápníku. Jezte ryby, hroznové víno a vejce kvůli selenu. Pozor i na nedostatek zinku, ten najdete ve vepřovém mase, pohance nebo vlašských ořeších.