Krása

Jak čistit umělé řasy: Jednoduchý návod pro každého

Jak čistit umělé řasy: Jednoduchý návod pro každého

Pokud jste si oblíbila umělé řasy, jistě víte, že se nejedná o produkt na jedno použití, pokud si dáte trochu práce s jejich očištěním od řasenky a zbytků lepidla. Pokud se o řasy budete tímto způsobem starat můžete je nosit opakovaně.

Většina z nás si na umělé řasy nanese jednu nebo dvě vrstvy řasenky. Hromadění produktu však může vést k pomačkaným a nehezkým řasám, nemluvě o zvýšení možnosti infekce očí.

Jak postupovat při umělých čištění řas?

  1. Umístěte umělé řasy na čistý ručník
  2. Na vatový tampon naneste trochu alkoholu nebo odličovače na oči a vymačkejte přebytečnou tekutinu.
  3. Pomocí vatového tamponu jemně setřete oční make-up a lepidlo z řas, přičemž věnujte zvýšenou pozornost páskům řas, které jsou obvykle zanesené zbytky lepidla.
  4. Dočistěte dalším vatovým tamponem namočeným v teplé vodě, abyste odstranili zbytky řasenky.
  5. Jemně odstraňte zbytky lepidla na řasy prsty.
  6. Umělé řasy po vyčištění nikdy nevymačkávejte. Vraťte řasy do původního tvaru a nechte je uschnout na ručníku.

Jak čistit řasy z přírodních vláken?

Na řasy z přírodních vláken se obecně se nedává žádná řasenka, a tudíž není potřeba tak důkladného čištění jako u řas ze syntetických vláken. Řasenku tedy používejte pouze na své přírodní vlasy před aplikací řas umělých.

Řasy z přírodních vláken je potřeba očistit od zbytků lepidla, které odstraňujte pinzetou nebo velmi opatrně prsty. 

Řasy z přírodních vláken nikdy nenamáčejte – voda či jiné čisticí prostředky řasy zničí. Pokud však některé nečistoty nelze odstranit, naneste trochu vody na tampon a řasy otřete – tampon by měl být vlhký nikoliv mokrý! 

Jak řasy uchovávat

Řasy se prodávají v krabičkách, které jsou také nejlepším skladovacím prostorem pro řasy. Když si koupíte novou sadu řas, krabičku nevyhazujte, ale použijte ji k uchování a tvarování řas.