Krása

Vlasy na svatbu: Jaký účes zvolit v roce 2024

Vlasy na svatbu: Jaký účes zvolit v roce 2024

Vlasy na svatbu jsou jedno z témat, které nevěsty řeší. Vedle svatebních šatů a slušivého líčení jsou to právě také vlasy, které dokážou celkový dojem buď příjemně podtrhnout, nebo naopak šeredně pokazit. Nevíte, jak si učesat vlasy na svatbu a co vám bude slušet? Dovolte nám, abychom vám dali trochu inspirace!

Jaké vlasy na svatbu?

Rozpuštěné, v drdolu nebo něco mezi? Vyčesané nahoru, splývavé dolů? To jsou věci, které se nevěstám honí hlavou. Nemáte jasno v tom, jak si upravit vlasy na svatbu? V první řadě je třeba klást důraz na to, že trendy v tomto ohledu nehrají až tak důležitou roli. Je to váš den a vy jistě chcete vypadat krásně, sama přitom nejlépe víte, co vám sluší a v čem se cítíte dobře.

Některým ženám sedí dlouhé lokny, další dávají přednost kratším střihům a účesům. Délka vašich vlasů vám může pomoci v rozhodování.

  • Dlouhé a polodlouhé vlasy – můžete si dovolit i komplikovanější účesy, vhodné jsou i propracované copy nebo drdoly doplněné o splývající pramínky
  • Krátké vlasy – nechte si podtočit prameny, vsaďte na jednoduché vlny, nebojte se ani decentních drdolů a postranních copánků

Vlasy na svatbu podle tvaru obličeje

Pokud stále nemáte jasno, může být pomocným vodítkem při výběru také tvar vašeho obličeje. I když si najdete krásný účes na obrázku, neznamená to, že vám bude sedět. Ženám s oválným obličejem padne prakticky cokoli, jde totiž o univerzální tvar, který se krásně přizpůsobí jakémukoli stylingu. Majitelky čtvercového obličeje mohou zkusit nízko posazený drdol s několika uvolněnými pramínky nebo si nechat rozpuštění vlasy s pěšinkou uprostřed.

Pokud máte kulatý obličej, nechte si pěšinku sčesat k jedné straně a vsaďte na hladký culík. Jste-li majitelkou srdcového tvaru obličeje, budou vám slušet jemně rozcuchané vlasy nebo účes zakrývající obrysy vaší brady.