Krása

Jak rychle vymýt barvu z vlasů: Jednoduché tipy pro každou situaci

Jak rychle vymýt barvu z vlasů: Jednoduché tipy pro každou situaci

Nová barva se vám nelíbí? Vymýšlíte způsoby, jak rychle vymýt barvu z vlasů a částečně tak zamaskovat stopy po chybné volbě? Existuje naštěstí vícero metod, které vám pomohou se nežádoucí barvy zbavit. Kterou z nich vyzkoušíte?

Jak rychle vymýt barvu z vlasů?

Nejrychlejší, nejefektivnější a zároveň také nejdražší metodou je tzv. stahovač barvy. Plácnete se přes kapsu a je nutné jej použít maximálně do 48 hodin po nanesení barvy. Dovolíme si ale upozornit, že nemusí nutně fungovat na všechny barvy. Je to ale jedna z možností, jak stáhnout nežádoucí barvu z vlasů.

Už jste někdy slyšeli o silver šamponu? Není to jen tak ledajaký šampon. Nejčastěji ho používají blondýnky na eliminaci žlutých odstínů ve vlasech. Pokud tedy přemýšlíte, jak rychle vymýt barvu z vlasů, honem do drogerie a tam se shánějte po silver šamponu, který dostane z vlasů jakýkoli pigment.

Vitamín C, jedlá soda i kokosový olej

Jak rychle vymýt barvu z vlasů a neutratit za to majlant? Pomoci může i vitamín C. Máte-li doma rozpustné tablety, neváhejte je použít. Nadrťte je na prášek, ten poté smíchejte s horkou vodou v poměru, aby vám vznikla hustší pasta a tu naneste do vlasů. Nechte působit hodinu a poté opláchněte. Opakujte několikrát.

Jedlou sodu má doma asi úplně každý. A to je dobře, protože se hodí i pro případ, kdy hledáte způsob, jak rychle vymýt barvu z vlasů. Obdobně jako v případě výše je potřeba vytvořit pastu, kterou nanesete do vlasů a necháte působit alespoň 30 minut. Poté opláchněte a opakujte. Zapomenout nesmíme ani na kokosový olej. Postupujte následovně:

  • vlasy namažte kokosovým olejem
  • zabalte do koupací čepice
  • nechte působit 25-40 minut
  • opláchněte

Zkusit můžete i bílý ocet

Správná hospodyňka má doma po ruce bílý ocet. Když ho smícháte s teplou vodou a polijete si touto směsí vlasy, pomůže vám tato směs díky kyselým vlastnostem octa vytáhnout nežádoucí barvu z vlasů.