Krása

Střihy pro jemné vlasy a kulatý obličej: Víte který zvolit v roce 2024?

Střihy pro jemné vlasy a kulatý obličej: Víte který zvolit v roce 2024?

Hledáte slušivý střih pro jemné vlasy a kulatý obličej? Může se zdát, že kombinace jemné kštice a kulatého tvaru obličeje nedává příliš možností pro výběr. Přesto ale existují střihy a účesy, které vám dokonale padnou.

Ideální střih pro jemné vlasy a kulatý obličej

Máte kulatý obličej? Není třeba si zoufat. Kulaté obličeje působí jemným a přátelským dojmem, zároveň vypadají i mladistvě. Poznávacím znamením není jen jemná brada a plné tváře, ale také kruhová vlasová linie. Hledáte střih pro jemné vlasy a kulatý obličej? Chcete pro sebe něco, co vám padne? 

Doporučujeme nechat si narůst ofinu a tu ideálně česat na jednu stranu. Nebojte se patky, bude lichotit vašim kulatým proporcím obličeje a ani jemnější vlasy nebudou problém. Rozhodnete-li se pro krátkou ofinu, doplňte o střih vlasů, který zakryje lícní partie.

Mikádo s pěšinkou uprostřed

Mezi vhodný střih pro jemné vlasy a kulatý obličej patří i taková klasika, kterou zná asi úplně každý. Řeč je o mikádu – ikonickém účesu, který možná na první pohled vypadá obyčejně, ale když se umí nosit, dokáže krásně polichotit. Jste-li majitelkou kulatého obličeje a máte k tomu ještě jemné vlasy, radíme nechat si střihnout mikádo bez ofiny s pěšinkou uprostřed.

Nebojte se vlasy natupírovat

Pokud se stydíte za svůj kulatý obličej, který na někoho může působit dětinsky, naučte se správně pracovat se svým účesem. Nebojte se tzv. vyhnat vlasy nahoru. Vyčesané účesy dokážou krásně opticky prodloužit kulatý obličej. Může jít přitom o obyčejný drdol, který vašemu kulatému obličeji dodá trochu protáhlý dojem.

Na jemné vlasy můžeme poradit ještě jeden fígl. Zkuste si kštici trochu natupírovat. Nejenže tím podpoříte efekt vyčesaného účesu, ale zároveň vlasům dodáte i na objemu. A proč právě tupírování?

  • Dodá vlasům na objemu
  • Podpoří celkový efekt účesu
  • Je vhodné i pro hodně jemné vlasy