Recenze

Nejhorší ovocné čaje: nekupujete si je 2024 také?

Nejhorší ovocné čaje: nekupujete si je 2024 také?

Nekvalitní ovocným čajům chybí jejich typická barva. I po vylouhování v horké vodě zůstává výsledný nápoj příliš světlý. To se pochopitelně odráží i na vůni. Vůně špatných ovocných čajů je nijaká. Snadno si pak dáme dohromady, že světlá barva a slabá vůně se s plnou a výraznou chutí neslučuje.

Pokud tento trojlístek (barva, vůně a chuť) není vyhovující, čaj bude pravděpodobně starý nebo velmi nekvalitní. Tyto charakteristiky však poznáme až potom, co si nějaký ten šálek uvaříme. Jak ale předejít chybě už při nákupu?

Ty nejhorší ovocné čaje poznáte v obchodě velmi těžko!

  • Neuspokojivá chuť
  • Slabá vůně i barva
  • Nadměrné množství kofeinu
  • Plísně
  • Příliš tříslovin

Pomoc vám ale mohou objektivní testy, které čaje zkoumají pod drobnohledem. Nežádoucí složkou ovocných čajů je nadměrné množství kofeinu. Častými konzumenty ovocných čajů totiž bývají hlavně děti, u nichž může velmi brzy dojít k předávkování. To se projevuje neklidem, stresem a pocity úzkosti. Také dospělí, kteří konzumují kofein z více zdrojů obvykle s dávkou z čaje nepočítají, a proto si jej s klidným svědomím dopřejí i večer. To se však může neblaze podepsat na kvalitě jejich spánku.

Další z ukazatelů na nejhorší ovocné čaje je plíseň. Ta se sice nemusí nutně vyskytovat ve všech baleních daného čaje a souvisí také s jeho skladováním při přepravě nebo u obchodníka, některé značky ale s tímto nešvarem bojují o něco častěji než jiné.

Nežádoucí je také nadměrné množství takzvaných tříslovin, kterých se v čajích vyskytuje požehnaně. Třísloviny ovlivňují vstřebávání železa a při časté konzumaci na třísloviny bohatých čajů jej můžeme mít v těle nedostatek.

Tipy na kvalitní a oblíbené ovocné čaje

Na poli ovocných čajů vede značka Basilur. Ta nabízí zejména aromatizované čaje s ovocnými příchutěmi a k nejoblíbenějším patří Basilur Fruit Infussions Assorted kolekce. Ta vychází dobře jak u zákazníků, tak také v objektivních testech.

Doporučit můžeme rovněž ovocné čaje od značek jako je Leros, Grešík nebo Sonnentor. Ty bývají navíc obohacené o zdraví prospěšné bylinky. Pokud hledáte levné a dobře dostupné alternativy, navštivte prodejny dm a vyberte si z jejich dmBio kolekce. Vyzkoušejte například Bio ovocný čaj jablko, ibišek a rybíz nebo Bio ovocný čaj jablko, šípek a ibišek.