Krása a módaNehty

Hranaté nehty: komu sluší a jaké jsou v roce 2024 trendy?

Hranaté nehty: komu sluší a jaké jsou v roce 2024 trendy?

Hranaté nehty patří mezi klasické tvary, které si u manikúry můžete zvolit. Působí poměrně přirozeně, protože i naše přírodní nehty rostou často hranaté. Proto se relativně snadno tvarují, rychle pilují a jsou poměrně praktické. Mohou být krátké i dlouhé a snadno se zdobí. Zejména v kombinaci s gelem jsou hranaté nehty odolné a nemají sklon k lámání. Nehodí se však pro každého.

Pro vás nebudou příliš vhodné

Pozor! Pokud máte malé ruce a krátké silnější prsty, vyberte si raději jiný tvar nehtů. Hranaté nehty by totiž vaše prsty opticky jen víc zkracovaly, a to není žádoucí. Ideálním tvarem pro majitelky malých rukou s kratšími silnějšími prsty je ovál. Ten má skvělý um dodat potřebnou délku a vyvážit přirozený nepoměr.

Pokud máte problém se slabými nehty, můžete si hranatý tvar zvolit bez problémů. Doporučujeme však kratší délku, díky níž se nebudou nehtová lůžka tolik namáhat. Vždy je však nutné konkrétní tvar nehtů vyzkoušet a zjistit, jak zafunguje právě u vás.

Jak vypadají nejlépe

Hranatým nehtům sluší zejména tmavší a výraznější barvy. Ačkoli mezi letošními trendy barvami mnoho tmavých odstínů nenajdeme a převládají hlavně neutrální a pastelové tóny, metalické barvy a zářivé odstíny, nenechte se zbytečně ovlivnit. K hranatým nehtům skvěle padne také geometrická manikúra v kombinaci černé a nude. A ta v roce 2024 rozhodně trendy bude!

Hranaté nehty také dobře fungují s nápadným zdobením. Skvělou volbou jsou právě geometrické tvary. Různé proužky a jejich kombinace, geometrické obrazce a ozdoby. Ne každý z nás je ale fanoušek výrazného složitého zdobení, a proto dejte na svou preferenci. Vy se budete na svoje nové nehty koukat nejčastěji.