Pleť

Stop unavené pleti: 5 tipů jak vypadat jako po dovolené

Stop unavené pleti: 5 tipů jak vypadat jako po dovolené

Zima byla dlouhá a není se čemu divit, pokud to pocítila i vaše pleť. Dost možná je nyní vaše pokožka zašedlá, mdlá a bez jasu. Některé dny máte co dělat, abyste zamaskovaly kruhy pod očima a všimly jste si, že vám přibylo pár vrásek. Co s tím? Tady je pár tipů, díky kterým bude vaše pleť vypadat jako po dovolené.

Vhodný make-up

Líčení dokáže zamaskovat mnohé nedostatky pleti. Pokud je vaše pleť unavená, doporučujeme volit spíše světlejší líčení. Tmavé oční stíny by zbytečně podtrhly unavený výraz. Soustřeďte se na to, aby vaše oční okolí bylo světlé a určitě použijte rozjasňovač na lícní kosti.

Zatočte s kruhy pod očima

Kruhy pod očima po probdělé noci zakryje make-up. Pokud vás ale tento problém trápí dlouhodobě, zkuste více spát, více pít, zvyšte příjem vitamínu C. Začněte používat chladivé gelové masky nebo alespoň chladivé obklady. Pečujte o své oční okolí pomocí krémů k tomu určených. Navštívit můžete i kosmetický salon a vyzkoušet tzv. mezoterapii.

Babské rady

Pracovaly jste až do noci nebo si jste s přáteli vyrazily ven a vrátily se až nad ránem? Vymačkejte šťávu z citronu, namočte do ní vatový tampónek a otřete jím obličej. Citron vaši pleť rozzáří. Máte unavené oči? Namočte vatové tampónky do kávy a položte si je na chvíli pod oči.

Masáž obličeje

Dopřejte si čas od času masáž obličeje od profesionála nebo si obličej namasírujte alespoň samy doma. Masáž prokrvuje pokožku, stimuluje tok lymfy (z pokožky jsou pak lépe odváděny škodlivé látky). Dokáže odstranit stopy únavy a stresu.

Vlažná voda

Omývejte si obličej vlažnou vodou. Příliš horká voda způsobuje začervenání a podráždění pleti, narušuje také ochrannou lipidovou vrstvu pokožky. Příliš studená voda zase nedokáže odstranit všechny nečistoty a zbytky make-upu. Ideální je tedy voda vlažná.