KrásaPleťZdraví

3 nápady, jak si vytvořit efektivní rutinu péče o pleť pro každý typ pleti

3 nápady, jak si vytvořit efektivní rutinu péče o pleť pro každý typ pleti

Aktivity, které provádíme konzistentně každý den, dokáží po čase přinést ohromující výsledky. A stejně tak je tomu při péči o pleť. Každá chybička se časem zúročí, ale zrovna tak vám efektivní rutina dokáže udržet mladiství a zdrav vzhled. Zajímá vás, které kroky do svého ranního či večerního rituálu péče o pleť zařadit? Pak čtěte dále. Prozradíme vám 3 tipy, se kterými si vytvoříte efektivní rutinu péče o pleť pro každý typ pleti. 

3 tipy pro suchou pleť

Jak se starat o suchou pleť? Ta potřebuje především hydrataci. Konkrétní tipy najdete níže:

 1. Ráno používejte lehčí krém s vysokým obsahem hydratace, který pleť ochrání před dehydratací.
 2. Při odličování je dobré používat hydratační čistící mléko nebo olej, který si poradí s odstraněním nečistot a make-upu, ale zároveň zanechá pokožku hydratovanou.
 3. Jednou za čas si dopřejte hloubkovou hydratační masku na pleť, která jí dodá výživu a ochrání před vnějšími vlivy.
Suchá pleť potřebuje hydrataci
Suchá pleť potřebuje hydrataci

3 tipy pro mastnou pleť

Mastná pleť je typická svým lesklým vzhledem, za který může přebytečné množství kožního mazu. Zároveň má sklony k nedokonalostem. Jak se o takovou pleť starat?

 1. Před nanesením make-upu nebo ráno před odchodem z domu používejte lehké hydratační sérum nebo pleťový gel, který nezatíží pokožku, ale zároveň jí dodá potřebnou hydrataci. Ano, i mastná pleť potřebuje správně hydratovat.
 2. Abyste snížili lesklost pleti, je vhodné používat krém s matujícím efektem. Takové krémy zároveň pomáhají redukovat tvorbu mazu.
 3. Při odličování pak používejte pěnový čisticí gel a tonikum s adstringentními (stahujícími) vlastnostmi, které pomáhají uzavírat póry, čímž současně i omezují tvorbu mazu. 
Čištění si žádá zejména mastná pleť s nedokonalostmi
Čištění si žádá zejména mastná pleť s nedokonalostmi

3 tipy pro citlivou pleť

Citlivá pleť je náchylná k vnějším vlivům a má sklony k červenání. V tomto případě je dobré vyhnout se parfémovaným a agresivním přípravkům. Konkrétní tipy najdete níže:

 1. Je dobré zainvestovat do hydratačního krému, který je speciálně navržený pro citlivou pleť. Neměl by totiž obsahovat potenciálně dráždivé složky a pomůže vám posílit ochrannou bariéru pokožky.
 2. Při rutině používejte jemné tonikum a hydratační krém, sérum nebo olej bez obsahu potenciálně dráždivých složek, kterými jsou zejména parfémy a barviva.
 3. Při odličování se vyhněte přípravkům s alkoholem, ten by pokožku jen zbytečně podráždil.
Péče o citlivou pokožku musí být jemná
Péče o citlivou pokožku musí být jemná

3 tipy pro smíšenou pleť

Smíšená pleť je pro péči nejména náročná. Je především potřeba udržovat rovnováhu pH pokožky, čímž budete regulovat tvorbu mazu a předejdete tak tvorbě nedokonalostí v podobě akné. I pro tento případ máme připravené 3 konkrétní tipy pro zavedení rutiny:

 1. Pro běžné ošetření používejte hydratační krém, sérum nebo olej s lehkou texturou, která pleť zbytečně nezatíží, ale zároveň ji hydratuje, jemně vyhladí a dodá výživu.
 2. Pro odlíčení volte přípravky s mírným čisticím účinkem, který odstraní nečistoty, ale současně nezbaví pokožku potřebného přirozeného mazu.
 3. Po odlíčení ještě použijte jemné pleťové tonikum, které zajistí udržení rovnováhy pH pokožky. Při pravidelném ošetření tímto předejdete produkci mazu na mastné části obličeje v takzvané T-zóně. 
Smíšená pleť může být náchylná k hormonální nerovnováze
Smíšená pleť může být náchylná k hormonální nerovnováze