Vlasy

Jak odstranit zrzavou barvu z vlasů: 4 způsoby pro rok 2024

Jak odstranit zrzavou barvu z vlasů: 4 způsoby pro rok 2024

Stala se z vás ohnivá zrzka. A jaksi to není úplně ono? I to se může stát, jednoduše na tuto barvu nejste typ. Jakým způsobem ji účinně odstranit?

Když se nepovede zrzavá barva

Rezavý odstín vlasů je svůdný a šik. Je tak poměrně jednoduché podlehnout představě, že s ním naprosto oslňující budete i vy.

Podobný předpoklad ale často nevyjde. Ne každá žena si ho může dovolit. A rozhodně ne každá kadeřnice je natolik zdatná, aby vám oživení účesu ohnivým tónem raději včas rozmluvila. Co s tím?

Pro odstranění zrzavé barvy můžete zvolit několik strategií:

  • barvu vymyjte
  • odstín přebarvěte na jiný
  • použijte domácí prostředky na vymytí
  • aplikujte na vlasy toner

Vymyjte barvu

Pokud se rozhodnete pro nejméně invazivní cestu přirozeného odrůstání a smývání, zrzavé tóny vám v tomto případě poněkud ulehčí život. Vymývají se totiž standardně velmi rychle, výrazně zrz zbledne asi za 4 týdny. Jestliže jste se tak u zrcadla spíše lekla, zkuste jednoduše počkat. Odstín nebude časem tak výrazný a může se vám začít líbit více, aniž byste měla potřebu s ním dále něco dělat.

Odstín přebarvěte na jiný

V případě, že vám barva nevyhovuje, můžete jednoduše vyzkoušet jiný odstín. Na tmavší barvu původní zrzavou přebarvit zvládnete. Rozestup mezi barvením by ale správně měl činit 4 až 7 týdnů. Pokud potřebujete obarvit vlasy hned, vyčkejte alespoň den nebo dva. Nebarvěte se tentýž den, pro vlasy by to byl příliš velký nápor.

Použijte domácí prostředky na vymytí

Za šetrný způsob odstranění červené barvy, kterou máte na vlasech čerstvě a nejste s ní spokojená, se považuje vitamín C. Z něj si můžete umíchat pastu. Stačí ho rozdrtit a smíchat s vodou nebo se šamponem. Pomůže také ocet, který naředíte teplou vodou. Podobně vám může být nápomocný pro odstranění barvy i prášek z jedlé sody.

Aplikujte na vlasy toner

Je většina červeného odstínu už pryč, ale ve vlasech vám zůstaly odlesky? Po červené typicky zbývá v kadeřích jako nechtěný pozůstatek kadeřnických experimentů mosazný či oranžový tón. Zbytku pigmentu se nemusíte nakonec snažit zbavit, ale postačí ho neutralizovat. Využijte k tomu optický efekt zeleného toneru.