Vlasy

Balayage a světle hnědé vlasy: 5 tipů na nejkrásnější odstíny

Balayage a světle hnědé vlasy: 5 tipů na nejkrásnější odstíny

Balayage je technikou ručního barvení, která se podobá melírování, nanáší se ale primárně do horní vrstvy vlasů. Skvěle vypadá v různých odstínech. Jak zakomponovat tento typ úpravy do světle hnědých kadeří?

Nebojte se zesvětlování

V potaz vezměte v první řadě to, že vytvořit balayage vyžaduje více času než tradiční melírování. Proto bude celý účes ve výsledku i dražší. Na druhou stranu ušetříte na pravidelných návštěvách kadeřníka, balayage bývá v průměru nutno obnovit až za 3 až 4 měsíce.

Některé brunetky přechod na blond trochu děsí: Nezničí se mi odbarvením vlasy? Nebude výsledek vyhlížet příliš lacině? O charakteristickou „peroxidovou“ žlutou prakticky žádná adeptka na plavovlásku rozhodně nestojí.

Od časů božské Marilyn jsou blond vlasy navíc vnímány jako sexsymbol. Světlá hříva tradičně evokuje mládí a krásu. To potvrdila i moderní věda. Ta došla k závěru, že se blondýnky mohou pyšnit často vyšší průměrnou hladinu estrogenu a jsou nositelkami jemnějších a atraktivnějších rysů.

To ví i mnohé celebrity. Například Khloé Kardashian si jako tmavý typ, který má přirozeně tmavé vlasy a tmavé oči, také vyzkoušela, jaké to je, být svůdnou blondýnkou. A dokázala, že i pro takové ženy je zesvětlení reálné.

Jak na decentní balayage

Nemáte-li ale na tak razantní změnu odvahu, zkuste právě balayage. Tato technika vám dává možnost vytvořit barvu doslova na míru. Existuje celá řada odstínů, které váš kadeřník může se světle hnědým základem kombinovat:

  • béžová blond
  • medová blond
  • platinová blond
  • karamelová blond
  • zlatá blond

Obecně lze říci, že popelavé tóny sluší studeným typům, zatímco zlatavé odlesky jsou vhodné spíše pro teplé typy.

Nechcete-li svou image měnit razantně, pomozte si malým trikem: Nechte kadeřnici, ať vám s pomocí balayage promelíruje spíše zadní partie vlasů. Kolem obličeje zachovejte přirozený odstín, který vaši tvář orámuje.

Skvěle také vypadá balayage na zvlněných vlasech. To účesu přidává hloubku, na rovných pramenech může výsledek stále působit poněkud ploše.