Krása a módaVlasy

Přípravky pro kudrnaté vlasy: Jak se v roce 2024 postarat o vaše kudrny?

Přípravky pro kudrnaté vlasy: Jak se v roce 2024 postarat o vaše kudrny?

Kdo by občas nezatoužil po kudrnatých vlasech? Jsou krásné, občas ovšem mohou být opravdu obtížně zvládnutelné. A to obzvlášť, pokud nepoužíváte vhodné přípravky. Dnes si tedy ukážeme, co na vaše kudrliny používat, aby byly hydratované, zdravé a lesklé.

Šampony a kondicionéry pro kudrnaté vlasy

K produktům, které používáme pravidelně, se řadí především šampon a kondicionér. Pro kudrnaté vlasy byste měli zvolit tyto přípravky speciální. Dejte si pozor, aby vaše kosmetika na vlasy neobsahovala sulfáty, silikony a parabeny, které se v šamponech objevují běžně, kudrnatým vlasům však nesvědčí. Naopak se snažte volit produkty přírodní a hydratační. Vedle jednoznačně nesáhnete s šampony a kondicionéry od značky Faran nebo Khadi, které jsou pro kudrnaté vlasy jako stvořené.

Leave-in

Co je to leave-in a proč je pro kudrnaté vlasy tak důležitý? Jak už napovídá název, který by byl doslovně přeložen “nechat uvnitř”, leave-in je bezoplachový kondicionér, který perfektně napomáhá definovat vaše kudrliny a udržet je po celý den. Jak ale poznat, jestli vaše vlasy potřebují leave-in? Takové vlasy jsou již brzy po umytí:

  • matné
  • suché
  • krepaté

S těmito problémy vám ale správně zvolený přírodní leave-in snadno pomůže. Tak hurá do toho!

Clarifying šampon

Clarifying šampon je vlasový produkt, který slouží k hloubkovému čištění vlasů a odstranění zbytečného množství produktů a nečistot, které se mohou nahromadit v pokožce hlavy a struktuře vlasu. Tyto šampony obsahují vysoké dávky čisticích složek, které jsou schopny odstranit i nečistoty, které běžnému šamponu uniknou. Je důležité je jednou za čas použít, abyste z vašich vlasů dostaly všechny nahromaděné usedlé látky. Obzvláště důležité je to pro kudrnaté vlasy, které jsou na ukládání zbytků produktů a jiných nečistot velmi náchylné a bez pořádného umytí clarifying šamponem budou lámavé, krepaté, suché a matné.