KrásaVlasy

Řídké vlasy a barvení: Jak je obarvit bez poškození

Řídké vlasy a barvení: Jak je obarvit bez poškození

Je vůbec vhodné barvit řídké vlasy? Samozřejmě, že ano. Dokonce lze pomocí něj dosáhnout efektu objemnější kštice, protože barva vlasy obalí. Důležité však je být obezřetná, aby nedošlo k poškození vlasů, a to obzvláště při domácím barvení. Zde je několik tipů pro šetrné barvení.

1. Neváhejte se zeptat profesionála

Pokud jste se rozhodla o změnu barvy, ale obáváte poškození vlasů, je nejjistější volbou návštěva profesionála. V kadeřnickém salónu si přitom nemusíte hned nechat vlasy obarvit, ale nejprve své rozhodnutí konzultovat. Specialista vám poradí nejen vhodnou barvu, ale také doporučí kosmetiku, kterou si na místě můžete rovnou zakoupit.

2. Vyhněte se přílišné chemii, zkuste přírodní cestu

Řídké vlasy bývají většinou náchylnější vůči agresivní chemii obsažené v některých vlasových barvách. Není proto vhodné je často zesvětlovat pomocí bělidel. Běžné barvy by je ale neměly zatěžovat o nic víc než jakýkoliv jiný typ vlasů. Hledáte-li vyloženě šetrnou cestu, možná je pro vás tou pravou volbou henna, která je 100 % přírodní a zároveň vaše vlasy vyživí.

3. Ošetřete vlasy před barvením

V případě, že máte suché, lámavé nebo už jinak poškozené vlasy, použijte před barvením k tomu určené ochranné přípravky.

4. Obarvěte vlasy správně

Vlasy by měly být před nanášením barvy čisté a vysušené. Při aplikaci barvy se řiďte přesně podle pokynů v návodu. Barvu nanášejte rovnoměrně a nenechávejte ji působit déle, než uvádí výrobce.

5. Dobarvujte pouze odrosty a dodržujte delší intervaly

Pokud je to možné, minimalizujte zatížení vlasů barvou a prodlužte intervaly barvení na 6 – 7 týdnů. Nenanášejte barvu na celé vlasy, ale dobarvujte pouze odrostlé části. Celé délky obarvěte jen v případě nutnosti jednou za několik cyklů.

6. Barvu správně opláchněte

Jakmile uplyne doba působení barvy, vlasy důkladně opláchněte vodou. Oplachujte tak dlouho, dokud nebude odtékat čirá voda. Posléze naneste vhodný kondicionér, ideálně určený jako péče po barvení, a nechte jej působit několik minut podle návodu.

7. Vhodná vlasová kosmetika

O řídké barvené vlasy pečujte k tomu určenou speciální kosmetikou, která vlasy regeneruje, dodá jim lesk a zajistí, že se bude barva méně vymývat. Kromě šampónu pravidelně používejte kondicionér a regenerační vlasové masky.