Zdraví

Spánek se zlomenou klíční kostí

Spánek se zlomenou klíční kostí

Zlomená klíční kost, představuje nepříjemnost, která má bezprostřední vliv na vaši mobilitu. Zároveň může podstatným způsobem ovlivnit kvalitu vašeho spánku. Spánek se zlomenou klíční kostí, však může být při dodržení některých postupů poměrně bezproblémový. Připravili jsme pro vás proto několik jednoduchých rad, které jistě přijdou vhod.

Využijte polštáře

Pokud použijete při spánku polštáře pro podepření může vám to pomoci zajistit vzpřímenější polohu, která je při zlomenině klíční kosti obvykle pohodlnější a zajistí větší spánkový komfort. V některých případech může být pohodlné o použití polštáře k podepření paže na straně těla se zlomeninou.

Mohlo by vás také zajímat: Tepová frekvence podle věku

Nebojte se předepsaných léků

Pokud je vaše bolest zlomené klíční kosti přes noc skutečně intenzivní, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem, zda by nebylo vhodné přistoupit k nasazení prášků tlumících bolest. Dobrý spánek je důležitým pilířem regenerace a pokud vám ho pomohou léky dosáhnout, může se jednat o schůdnou volbu.

 Lékař může předepsat léky na zmírnění bolesti při zlomenině klíční kosti, jinak používejte volně prodejné léky, jako je ibuprofen a acetaminofen. Vezměte si to, když to potřebujete, ale nepřekračujte denní limit a nikdy neužívejte dva nebo více různých léků proti bolesti současně.

Studené zábaly

Pro minimalizaci otoku, a intenzivních bolestí může být vhodným řešením použít ledové zábaly. Ideální jsou samozřejmě speciální chladící polštářky, které je nutné zabalit do látky, aby nedošlo k popálení vaší pokožky.

Nemyslete jen na noc

Pokud vás v nocí trápí intenzivní bolest zlomené klíční kosti, pokuste se ji zásadním způsobem šetřit také během běžné denní aktivity. Ulevíte li tělu snížením námahy a omezíte pohyby s postiženou oblastí, večer se vám bude jistě usínat podstatně lépe.

Zdroj: fracturehealing.ca