Krása

Šikmá ofina

Šikmá ofina

Šikmá ofina se objevuje jako inspirační trend v hojné míře na sociálních sítích a nosí ji i celebrity. Je ale tento styl i pro „normální“ smrtelnice? Komu taková ofina skutečně sluší a jaké má výhody?

Co je šikmá ofina

I když se hodně nosila kolem roku 2016, „do hry“ ji v současnosti vrátila ikonická Kylie Jenner. Řeč je o šikmé ofině. Známá vlasová experimentátorka se s ní objevila v loňském roce v kampani vlastní kosmetické značky. A není sama, šikmé ofiny jsou stále trendy.

Tuto ofinu můžeme též nazvat asymetrickou. Jak konkrétně vypadá? Jednoduše je to taková, která je střižena nepravidelně. Vyznačuje se téměř diagonální linií, která začíná na čele a končí v úrovni vašich očí. Díky tomu, že není strukturovaná, vnáší do vlasů pohyb.

Jaké jsou výhody šikmé ofiny

Aby ji váš kadeřník vytvořil, musí použít techniku vrstvení. Může také protenčit prameny v koncích, aby se zmenšila jejich hustota.

Tato ofina se hodí pro všechny délky, ať už máte chlapecký účes nebo se pyšníte závojem opravdu dlouhých vlasů. Skvěle zvýrazní krátký sestřih, oživí vaše mikádo a dodá styl dlouhým vlasům. Její moderní vzhled je jednou z jejích hlavních předností. Některým účesům ubírá na formálnosti a dodává jim originální vzhled s lehce rockovým nádechem.

Co se týče barvy, neváhejte svého kadeřníka požádat o promelírování. Vhodné jsou nejen tenké, přirozeně působící pramínky, ale i silné pruhy, které jsou výraznější. Dodají vlasům maximální plasticitu a prosvětlení. Šikmá ofina se k takovému stylingu úžasně hodí. A konečně, pokud jde o líčení, neváhejte intenzivně zvýraznit oči.

Jaké jsou nevýhody šikmé ofiny

Šikmá ofina má i některé nevýhody. Podobně jako u dalších účesů i tady platí:

  • zohledněte, jestli na ni „máte vlasy“
  • uvažujte, kolik péče jí můžete věnovat

V první řadě je nutné si uvědomit, že šikmá ofina si pohrává s linií, proto dokonale vynikne na narovnaných pramenech. Na kudrnatých kadeřích je však její tvar těžko postřehnutelný, proto se na tuto strukturu vlasů jednoduše nehodí.

K nevýhodám ofiny patří i to, že pro její dokonalé vyniknutí budete muset možná používat žehličku, jestliže nemáte přirozeně zcela rovné vlasy. Stejně tak musíte počítat s tím, že ofina poměrně rychle odrůstá. Pravidelné návštěvy u kadeřníka jsou proto víceméně nutné.