Krása

Ozdoba do vlasů pro nevěstu

Ozdoba do vlasů pro nevěstu

Vysněný účes na svatbu i tak připadá některým nevěstám málo nápaditý. Přemýšlejí proto ještě o tom, čím dále vlasy ozdobit. Možností je skutečně nepřeberné množství. Kterou z nich si vybrat?

Jak vybrat ozdobu do vlasů

Svatba je výjimečná událost a každá žena si přeje být při této příležitosti nejkrásnější. Najednou si začne všímat toho, jak široký je trh s nejrůznějšími ozdobami.

Možnosti má tudíž budoucí nevěsta téměř neomezené. Jak se rozhodnout? V potaz byste při výběru měla vzít jak celkové ladění svatby, tak především vlastní šaty, ale i účes a případné další doplňky. Lze říci, že ženy obvykle mají sklon k tomu to s ozdobami přehnat ve snaze být za princeznu.

Co se týče účesu, ještě zohledněte praktické hledisko: Bude možné vybranou ozdobu do účesu upevnit a bude vám celý den držet? Jistě není ideální, aby korunka z hlavy sjela už v okamžiku, kdy se skloníte k prvnímu podpisu novým příjmením. Poraďte se tedy raději se svou kadeřnicí.

Inspirace na nejkrásnější svatební doplňky

Ze sortimentu ozdob si vybere každá nevěsta. Vyzkoušejte například:

  • korunku
  • čelenku
  • květiny
  • věneček
  • bižuterii
  • fascinátor

Korunka

Obligátní klasiku mnoha nevěst reprezentuje korunka. Často jsou tyto doplňky zdobeny štrasem či různými kamínky a perlami. Působí tak velmi zdobně a v účesu vynikají.

Čelenka

Čelenka může být o něco minimalističtější verzí klasické svatební korunky. Zejména v rozpuštěných vlasech bude také ve srovnání s ní o něco spolehlivěji držet.

Věneček

Věneček lze vytvořit z květin živých, sušených nebo umělých. Hodí se hlavně k méně formálním svatbám v boho stylu pořádaným na louce, v lese či jinde v přírodě.

Květiny

Květy mohou být ve vlasech i volně, hodí se například na dotvoření drdolů. Kadeřnice používají i květiny živé, z praktických důvodů ale mohou být i v tomto případě lepší umělé.

Drobná bižuterie

Trh, a to nejen ten svatební, doslova přetéká různými sponkami, skřipci a další drobnou bižuterií. Používají se mimo jiné perly (i umělé) či štras.

Fascinátor

Fascinátor je netradiční ozdobou s retro nádechem. Mívá podobu menšího kloboučku či čelenky, která je zdobena peřím, korálky, stuhami, někdy síťkou nebo dalšími ozdobami.