Krása

Asymetrické mikádo

Asymetrické mikádo

Asymetrické mikádo je originální a módní účesovou kreací. Jak se s ní vypořádat, aby vám slušela? Co byste o tomto účesu měla mít na paměti a pro koho se nehodí?

Asymetrické mikádo je hit

Čerstvě uplynulý rok 2022 z asymetrického mikáda udělal jeden z nejvíc trendy stylingů. Neprohloupíte s ním ale ani během roku nadcházejícího.

O asymetrickém mikádu můžeme říct, že vychází z toho klasického. Podstatou tohoto stylu, který se jinak též nazývá asymetrický bob, je to, že je střižen nerovnoměrně. To znamená, že jedna strana vlasů je delší než druhá. To však nemusí být patrno jen v bočních partiích účesu. Za svého druhu asymetrické mikádo by se dal označit i před časem nadmíru oblíbený střih do podkovy.

V průběhu let jste mohla asymetrické mikádo vidět i na nejedné celebritě. S tímto stylem experimentovaly třeba herečky Nina Dobrev a Kerry Washington. Dámy také svého času hojně mířily do kadeřnictví s fotografiemi Rihanny nebo Victorie Beckham, které nosily právě ikonickou „podkovu“.

Jaké jsou výhody asymetrického mikáda

Asymetrické mikádo má řadu výhod:

  • snadná údržba
  • slušivé pro všechny tvary obličeje
  • vhodné pro všechny typy vlasů
  • možnost mnoha obměn a úprav

První výhodou asymetrického mikáda je hlavně to, že se snadno udržuje. Navíc je poměrně jednoduše přizpůsobitelné vašim vlasům. Můžete si ho dopřát na jemné i husté kštici a sluší každému tvaru obličeje.

Stále tak můžete nosit například do ostrých linií zastřižené mikádo ve tvaru podkovy, které si pro extra efekt nechte i podholit. Ale také máte možnost svému účesu přidat texturu díky tupému střihu a jemným vlnám. Kadeřníci pouze doporučují rozhodnout se podle toho, co vám „velí“ vaše vlasy. Respektujte jejich přirozenou strukturu. Právě přirozenost je pro letošek nejvíc v módě.

Klasické asymetrické mikádo s delší boční stranou můžete také upravit tak, že na kratší stranu použijete vosk pro dokonalé uhlazení.

Mikádu také „sluší“ ofina. A to jak ta zcela hustá, tak i lehce prostříhaná. A pozor, vyzkoušet můžete i dramatický nádech se stylingem, u kterého se ofina vlastně ve skutečnosti nestříhá, ale vytváří se tak, že se vlasy z temene vyčešou dopředu.