Krása

Nerostou mi vlasy

Nerostou mi vlasy

Toužíte po dlouhých vlasech, ale ony nerostou? Nejprve je potřeba rozklíčovat příčinu, proč se vašim kadeřím nedaří. Následně ji můžete odstranit. Kteří „záškodníci“ vaší hřívě stoprocentně nesvědčí?

Proč vám nerostou vlasy:

Důvodů, proč vlasy nerostou, může být poměrně hodně. K těm nejtypičtějším patří:

  • lámání vlasů
  • stres
  • nevhodná strava
  • stav pokožky hlavy

Lámání vlasů

Vyhlásila jste boj za vlasy delší a krásnější? V takovém případě vás bude zajímat, proč se vám nedaří. První důvod může být jednoduchý: Vlasy rostou, ale vy to nevidíte. Stihnou se totiž ulomit. Rostou pak sice normálně, ale délka reálně nepřibývá.

Příčinou jsou roztřepené konečky. Ty vznikají vlivem nedostatečné hydratace. To co, je poškozené, tedy nekompromisně ustřihněte a začněte se o vlasy zodpovědně starat. Vsadit byste měla na pravidelné používání pečujících masek, kondicionérů a olejů. Omezte styling, zejména ten za součinnosti tepla, jako je kulmování či žehlení.

Stres

Důvodem, proč vlasy skutečně nerostou, může být stres. Tělo totiž v případě zátěžové situace vyhodnotí, které procesy pro přežití rozhodně nepotřebuje. Růst vlasů je jedním z nich.

Pokud tušíte, že právě to by mohla být příčina, proč vaše kštice není v nejlepší kondici, měla byste si „naordinovat“ odpočinek, naučit se zvolit a svoje povinnosti delegovat na někoho jiného. Uberte v práci, snažte se dostatečně spát a najděte si čas na koníčky a relaxační aktivity.

Nevhodná strava

Kvalitu vašich vlasů umí ovlivnit i vaše strava. Důležitý je především vitamín C, biotin, označovaný také jako B7 nebo H, a niacin čili B3. Zapomínat byste také neměla na konzumaci proteinů. Tělo potřebuje ke zdárnému růstu vlasů v dostatečné míře i železo.

Nemá-li váš organismus dostatek těchto látek, jednoduše opět dojde k přímočarému závěru, že vlasy nejsou ta priorita, kam by měl své nedostačující zásoby „věnovat“. A pozor, pro vstřebávání některých vitamínů je nutný i tuk. S redukční dietou to proto nepřehánějte ve snaze udělat pro své zdraví něco tím, že zhubnete..

Stav pokožky hlavy

Zpomalovat růst vlasů může i aktuální stav vlasové pokožky. Ta je často zanesena odumřelými buňkami, ale také přetížena četnými pečujícími a stylingovými přípravky. Ty se za běžných okolností starají o krásné, lesklé a snadno učesatelné vlasy. Problémem jsou z tohoto pohledu především silikony. Škodlivá je ale může být i nadměrně tvrdá voda.

Pro odstranění se všech těchto nánosů používají speciální čisticí šampóny. Označují se jako hloubkově čisticí, případně najdete na obalu výrobku přízvisko clarifying.

Pokud vám nic z výše uvedených rad nepomohlo, vyhledejte lékaře. Příčinou může být i onemocnění, které sama řešit nedokážete.