Krása

Kaskádovitě sestříhané vlasy

Kaskádovitě sestříhané vlasy

Kaskádovitě sestříhanými vlasy se může pochlubit i nejedna celebrita a influencerka. Měla byste je ale následovat?

Jaké jsou výhody kaskádovitě sestříhaných vlasů

Pokud váháte a hledáte jednoznačnou odpověď, ta zní: Ano. Kaskádovitě sestříhané vlasy jsou:

  • univerzální
  • slušivé
  • odlehčující vlasům
  • opticky zeštíhlující tvář
  • ozdravující pro vlasy

Trochu to ale rozveďme. Sestříhané vlasy představují perfektně univerzální střih, který sluší každé ženě. Hodí se pro dlouhou i kratší hřívu a vytvořit je ho možné v libovolné textuře vlasů.

Výsledný střih je pak lehký a nadýchaný. Přímo ideální je pro tenké, rovné a jemné prameny. Zdatný kadeřník dokáže vytvořit i takřka neviditelně střižené vrstvy, jejichž primárním cílem není asymetrie, ale dodání tvaru. Vnese tím do nich kýžený objem a pohyb.

Kaskádovité sestříhání provedené v mnoha stupních primárně oceníte v případě velmi hustých vlasů. Ty odlehčíte a usnadníte si mytí, kadeře vám pak budou znatelně kratší dobu schnout. V letních měsících vám v husté kštici zase nebude horko.

Podobně koncipovaný sestřih také lichotivě orámuje tvář. Tímto účesem můžete zeštíhlit, prodloužit i zkrátit tvar obličeje. Navíc působí mladistvě. Vrstvy jsou ideální pro oživení matných vlasů.

Jaké nevýhody má kaskádovitý střih

Na druhou stranu se ale můžete potýkat s tím, že váš účes rozhodně nevypadá jako na fotografiích na Instagramu. Způsobeno to bude nejspíš tím, že jeho nositelka má vlasy dohladka vyfoukané. Je tak potřeba počítat s tím, že vaším nejlepším kamarádem se může stát kulatý kartáč.

U kaskádovitě sestřižených vlasů také nemůžete příliš spoléhat na to, že je vždy jednoduše stáhnete do culíku. Pravděpodobně vám z něj budou neposedné prameny vypadávat.

Jednou z nesporných výhod stupňovitého střihu je ozdravení vlasů. Je to logické, pochopitelně nejvíce mechanicky poničené části vlasů zmizí, když je při vytváření vrstev ustřihnete. Počítejte s tím, že účes bude potřeba ale po několika týdnech obnovit.

A samozřejmě mějte na paměti i to, že jakmile se vám podobný styl přestane líbit, čeká vás trpělivé odrůstání. Než nejkratší vrstvy vlasů „doženou“ v délce spodní část vlasů, může to poměrně dlouho trvat.