Krása

Pánské účesy pro kulatý obličej

Pánské účesy pro kulatý obličej

Kulatý obličej sice nemusí vyhlížet jako úplně ideální možnost, ale pracovat s ním lze. Které pánské účesy pro něj budou slušivé?

Jak si poradit s kulatým obličejem

Kulatý obličej je charakteristický měkkými črtami. Obvykle tak postrádá výrazné lícní kosti nebo mohutnou čelist. Lze říci, že tvář působí, jako by byla stejně dlouhá a široká. 

Muži s kulatým obličejem potřebují opticky vyvážit určitou disproporci, kterou v tváři mají. To bude ve výběru úpravy vlasů mírně limitovat. Nicméně existuje řada účesů, které jsou pro ně vhodné. A mnoho z nich navíc představuje pouze obměnu dobře známých sestřihů.

Ideální jsou pro vás hlavně ty, které nabízejí větší objem ve vrchní části. Boky by měly zůstat zkrácené. To opticky protahuje obličej. Příliš vhodný pro vás není populární styling „na ježka“ a velmi krátké střihy obecně. Kulatosti tváře totiž nechají vyniknout, což není úplně žádoucí.

Které účesy jsou vhodné?

Vyzkoušet můžete například následující střihy:

  • Pompadour
  • Spiky Hair
  • Quiff

Pompadour

Pompadour je jedním z nejúžasnějších stylingů pro kulaté tváře. Ikonický sestřih dodává vlasům objem, aniž by příliš rozšiřoval obličej. To je umocněno kombinací s výrazným zkrácením vlasů v zadní části a partiích boků. Účes vyžaduje použití pomády, s jejíž pomocí vlasy v horní části nadzvednete a zafixujete.

Spiky Hair

V angličtině se tomuto účesu říká Spiky Hair. Jde v podstatě o vytvarování vlasů do špičky. To představuje snadný způsob, jak dodat objem kratším vlasům. Nadzvednutí pramenů opticky vyváží šířku kulatého obličeje a nabídne sexy vzhled přidáním ostrých linií. Chcete-li maximalizovat výhody tohoto střihu, nezapomeňte si pořídit melír.

Quiff

Podobně jako Pompadour je i Quiff pro muže s kulatým obličejem velmi oblíbený, protože poskytuje dostatečný objem a vytváří lichotivý vzhled díky optickému prodloužení tváře. Pro vytvoření sčešte přední část vlasů dozadu a zároveň je vyfénujte. Pro zafixování použijte pomádu nebo vosk.