Krása

Punk účesy – dámské

Punk účesy – dámské

Už vás nudí pastelově růžová na uhlazeném mikádu? Hledáte něco odvážnějšího? Inspirujte se punkovými účesy.

Nebojte se toho a buďte punk

Matka punku Vivienne Westwood nás v loňském roce již bohužel opustila. Právě ona ale byla čítankovým příkladem toho, že móda zkrátka nemá hranic.

A podobné je to s vlasy. Punkové účesy, které byly dříve považovány za příliš extrémní, jsou dnes běžnou záležitostí. Navíc rozhodně nemusíte být součástí punkové subkultury, abyste si podobný styling mohla dovolit. Stačí smysl pro výstřednost a chuť se lišit. Připravená?

Nejlepší punkové účesy

Punkovou inspiraci můžete využít třeba u těchto účesů:

  • Mohawk
  • Mullet
  • Undercut pixie

Mohawk

Mohawk rozhodně není účesem, který by byl „pro slabé povahy“. Inspirován je 70. lety. Jeho podstatou je vyholení bočních částí a ponechání vlasů v pruhu od čela až dolů na krk. V délce a v barvách se přitom fantazii meze nekladou, někteří nositelé ho vylepšují také o dredy. Tento styl však, pozor, není vhodný pro ženy s velmi jemnými nebo světlými vlasy nebo s kulatým či oválným tvarem obličeje.

Mullet

Hit 80. let zvaný Mullet, v Česku známý podle našeho slavného hokejisty spíše jako „na Jágra“ zažívá (punkovou) renesanci. Velký objem a ostré linie, které vytvářejí hodně protenčené konce, jsou tím pravým rebelským poselstvím tohoto účesu. Nejlépe uděláte, pokud si ho pořídíte v platinové blond a oživit ho samozřejmě i v tomto případě můžete dalšími barvami. A pozor, jde o ideální styling pro ty z vás, které se nechtějí zdržovat údržbou. Mullet ji jednoduše nepotřebuje, nejlépe vypadá tak, jak je.

Undercut Pixie

Na rozdíl od výše zmíněných účesů je tzv. Undercut Pixie o něco „nekonfliktnější“. Jde o klasický krátký pixie účes s podholením. Opět ale záleží hlavně na vás, jak originální si troufnete být. Vyholit si můžete nechat dokonce i nejrůznější ornamenty. Stejně tak i tento styl přímo vybízí k tomu, abyste nezůstávala jen u přírodních barev.