Krása

Polokrátké účesy

Polokrátké účesy

Polokrátké, polodlouhé, je v těchto termínech nějaký rozdíl? A jaký účes se dá vykouzlit z vlasů, pokud jsou jednoduše „něco mezi“?

Rok 2023 vítá polokrátké vlasy

Za rokem 2022 jsme zavřeli pomyslné dveře a tím i za krátkými účesy, které s sebou přinášel. Znamená to, že nyní opět můžeme přivítat „na scéně“ polokrátké vlasy.

Někdy se setkáte i s označením polodlouhé jde v podstatě o totožné vymezení vlasů, které jsou středně dlouhé. Dosahují tak délky zhruba po ramena či pod lopatky. Spojují tak výhody krátkých a dlouhých střihů.

Sluší většině tvarů obličeje a působí velmi mladistvě. Jsou také praktické a lze je velmi snadno upravovat. Nosit se dají rozpuštěné, ale zvládnete je i svázat do culíku.

Nejlepší účesy pro polodlouhé vlasy

Spokojit se ale jen s obyčejným culíkem by ale byla škoda. Polodlouhé vlasy jsou totiž úžasně variabilní. Vyzkoušejte třeba tyto účesy:

  • Lob
  • plážové vlny
  • Shag

Lob

Lob je vlastně prodloužením klasického bobu. Z toho plyne i jeho základní výhoda. Kombinuje svěžest mikáda s univerzálností dlouhých vlasů. V tomto případě délkou dosahují na ramena. Podobně jako tradiční bob jde o univerzální úpravu, u které si můžete dopřát například i zvlnění, případně nosit jednoduše rovné vlasy. Nechat si také můžete prameny lehce prostříhat do vrstev, abyste docílila nedbalého vzhledu.

Plážové vlny

Pro tento typ délky velmi dobře fungují také vlnité vlasy. Ideální jsou volné vlny. Účes s nimi dostane elegantní nádech. Nejjednodušší práci budou samozřejmě mít majitelky přirozeně vlnitých vlasů. Těm stačí podpořit texturu aplikací spreje s mořskou solí. Na rovných vlasech docílíte plážových vln použitím kulmy nebo šetrněji spletením do copu.

Shag

Shag představuje jednu z nejoblíbenějších kadeřnických technik. Je totiž dokonale univerzální. Hodí se pro vlasy jemné i husté, uplatníte ho s úspěchem na kudrnatých i rovných kadeřích. Ve střední délce působí velmi roztomile a jako bonus uvítá většina žen pravděpodobně i to, že je nenáročný na další údržbu. Jednoduše ho nechte v přirozené podobě. Se svou záměrnou nedbalostí obsahuje kus rebelství 70. let, kterými se inspiruje.