Krása

Pánské účesy pro starší muže

Pánské účesy pro starší muže

Léta přibývají, kvalita vlasů se zhoršuje, mnohdy již vlasy ubývají. Naštěstí se i s podobným stavem dá smysluplně pracovat. Jak na zajímavé účesy pro starší muže?

Jaký účes vyzkoušet?

Svět pánských účesů je jen zdánlivě méně pestrý než v případě dam. Přesvědčte se sami. Vyzkoušet můžete například:

  • Quiff
  • Comb Over
  • Ivy League
  • dlouhé vlasy

Quiff

Quiff je klasický pánský účes. Sluší všem věkovým kategoriím. Vzdávat se ho tak nemusíte ani v době, kdy už vaše skráně začínají zdobit první šedé vlasy.

Tento styl lichotí každému tvaru obličeje. Ideálně se kombinuje s vousy. A to jak s krátkými, tak i s originálním plnovousem. Drobnou nevýhodou je to, že na podobnou úpravu stále ještě potřebujete husté vlasy.

Comb Over

Anglicky se tento účes nazývá Comb Over. Trendově vyznívající název ovšem slovník překládá jako „starou dobrou“ přehazovačku. Lekat se ale nemusíte.

Nejedná se o metodu, jak zamaskovat úbytek kštice, ale o stále nadčasový účes. Oproti variantě oblíbené už v 50. letech jsou ale momentálně v módě spíše středně dlouhé vlasy. Styling je okouzlující a drsný, přesto ale dostatečně rafinovaný pro nošení na formální události.

Ivy League

Ivy League je účes, který je moderní a vysoce elegantní. Jeho podstatou je to, že přední část vlasů se ponechává delší, zatímco partie boků a temeno hlavy jsou postupně sestříhané.

Delší vlasy vám nabídnou dostatek prostoru pro další úpravy. Tradiční je hlavně jejich zčesání na stranu. Skvěle vypadá tento účes navíc jak s hladce oholenou tváří, tak i s udržovaným plnovousem nebo pečlivě navoskovaným knírem.

Dlouhé vlasy

Dlouhé vlasy nejsou jen doménou bohémských dvacetiletých mládenců. Jejich značnou výhodou je to, že jim můžete ponechat svobodu. Podobné řešení se tak hodí i pro přirozeně kudrnaté vlasy.

Ovšem pozor, zcela bez práce to rozhodně nebude. Dlouhá hříva musí být patřičně opečovávaná. Zcela nepřípustné jsou umaštěné a prořídlé prameny ve stylu poněkud zastydlých rockerů z 80. let. Dlouhé vlasy musejí být čisté, ale také silné a adekvátně hydratované.

Tip pro ubývající vlasy: Pokud vám vlasy už povážlivě řídnou, zvažte striktně zkrácený Buzz Cut neboli česky „na ježka“, což je účes typický ostříháním všech partií ve stejné délce několika milimetrů. Případně samozřejmě přemýšlejte, zda hlavu prostě a jednoduše kompletně neoholit.