Krása

Svatební účesy se závojem

Svatební účesy se závojem

Neodmyslitelným atributem svateb je pro řadu nevěst závoj. Jakým způsobem ho elegantně začlenit do účesu?

Proč nosí nevěsty závoj

Závoj má v původním pojetí na svatbě význam především symbolický. Teorií o tom, proč ho nevěsty nosí, existuje několik.

Ta nejméně romantická soudí, že podobu dámy v dobách minulých bylo nutno jednoduše zakrýt a důsledně utajit do posledního okamžiku. Budoucí novomanželé se často neznali a sňatek domlouvala rodina. Co kdyby si tedy ženich, vida svou vyvolenou, plánovaný „chomout“ náhle rozmyslel.

Dnes má závoj již spíše funkci tradiční než symbolickou. Adeptky na vstup do stavu manželského samozřejmě řeší i jeho podobu po stránce módní. A zamyslet se nakonec musíme i nad tím, jak bude tento doplněk ladit s plánovaným účesem. Jak na to?

Jaký účes se závojem vybrat

Dobrou zprávou je, že závoj lze začlenit téměř do každého účesu. Inspirujte se tak například těmito:

  • Bouffant
  • nízký drdol
  • vlasy ke straně

Bouffant

Styl zvaný Bouffant je typ nadýchaného účesu vyznačujícího se zaoblenými liniemi. Jsou pro něj charakteristické vlasy vysoko zvednuté na hlavě a obvykle zakrývající uši nebo visící po stranách. Pro zvednutí vlasů se používá tupírování. Populární byl hlavně v 60. letech, kdy ho nosila třeba ikona Jackie Kennedy. Účes se tedy hodí hlavně pro milovnice retra. Závoj se v tomto případě upevňuje pod účes.

Nízký drdol

Drdol má výhodu v tom, že ho lze velmi dobře uzpůsobit stylu svatby. Objemný nízký drdol se závojem připevněným uprostřed hlavy vám dodá retro image a hodí se dokonce i pro jemné a kratší vlasy. Pokud se bude vaše svatba odehrávat spíše v ležérním duchu, jednoduše místo hladkého účesu preferujte drdol, který může být volnější a lehce rozcuchaný. Romantičky zase zvolí zaplétané účesy. Závoj se v tomto případě umisťuje níže.

Vlasy ke straně

Tento styl má výhodu v tom, že ho lze úspěšně vytvořit z dlouhých, krátkých i středně dlouhých vlasů. Ke straně mohou být sepnuté rozpuštěné vlasy, které necháte zvlněné. Takový účes je mimořádně romantický. Stejný styling lze použít pro rozverně vyhlížející zapletené copy. Závoj je k tomuto účesu možné upevnit na temeni hlavy či na boku.