Krása

Polodlouhé účesy s ofinou

Polodlouhé účesy s ofinou

Polodlouhé vlasy neztrácejí mezi ženami všech věkových kategorií na oblibě. Ozvláštnit je můžete ofinou. Jak na to?

Proč si vybrat polodlouhé vlasy s ofinou

Polodlouhé účesy s ofinou odrážejí návrat současných módních trendů k období 70. a 90. let minulého století. Ofina tak sice v době nedávné upadla v jistou nemilost, ovšem nyní je s velkou slávou zpátky. Ostatně zaslouží si to, jde o slušivé oživení účesu pro každou ženu.

V první řadě je dostatečně variabilní. Jen se musíte naučit znát svůj tvar obličeje, abyste dokázala odhadnout, jestli zrovna vám konkrétní styling bude slušet. Pomůže, když si uvědomíte, co je vlastně cílem každého střihu: Jako krásné vnímáme obvykle to, co je harmonické. Také účes by podobnou harmonii měl vytvářet vůči naší tváři. Měl by být jakousi protiváhou: Hranaté rysy zjemňovat, kulaté tváře zeštíhlovat.

Jaké účesy zvolit pro polodlouhé vlasy s ofinou:

Možností, jak upravit polodlouhé vlasy, existuje víc. Téměř nepřeberná je pak škála ofin. Vyzkoušejte například:

  • sestříhaný účes s ofinou
  • stupňovitý střih s patkou
  • kudrnaté vlasy s ofinou

Sestříhaný účes s ofinou

V tomto případě počítá výchozí střih s délkou na ramena. Pohyb a odlehčení vnáší do účesu stupňovité sestříhání. Celkový styling tím záměrně působí neuspořádaně. Díky tomu je svěží a moderní variací na polodlouhé vlasy. Co se týče ofiny, rozdělte ji stejně nedbale uprostřed. Podobně ji nosí například herečka Dakota Johnson.

Stupňovitý střih s patkou

Tento styl je ideální zejména pro dámy, které si přejí ubrat pár let. Využívá stupňovitě sestříhané vlasy, které jsou vyfoukané přes kulatý kartáč a podtočené směrem k tváři. Jemně tak obličej rámují. Celý účes doplňuje ležérní patka. Svou kadeřnici rovněž můžete požádat o lehké prosvětlení pramenů melírem. Světlé odstíny umí zjemnit rysy a jsou lichotivé k prvním vráskám.

Kudrnaté vlasy s ofinou

Následující střih je ideální hlavně pro majitelky kudrnatých vlasů, které jsou přirozeně husté. Jen zdánlivě je taková kštice bezproblémová. Majitelky nadměrně husté hřívy trápí hlavně až příliš velký objem a také nepoddajnost. Prospěje vám proto středně dlouhý střih, přičemž konečky byste si měla nechat prostříhat. Tento styling doplňte ležérní ofinou rozdělenou nepravidelně do pramínků.