Krása

Svatební účesy s květinou

Svatební účesy s květinou

Květiny patří k oblíbeným doplňkům do vlasů při mnoha svatebních příležitostech. Čeká i vás vytoužený den D? Které účesy s květinou můžete využít jako inspiraci?

Staňte se „rozkvetlou“ nevěstou

Květiny tvoří nedílnou součást svateb. Mnohá snoubenka se ale nespokojí s kyticí nebo s další květinovou přízdobou stolů. Nevěsty si tak ve velkém nechávají květiny vplétat i do vlasů.

Květinová ozdoba se hodí do mnoha účesů. Ty mohou být vytvořeny z krátkých, polodlouhých i dlouhých vlasů. Kadeřnice může do vaší hřívy samozřejmě použít i živé květy, ale můžete se rozhodnout in pro umělé. Dnes už vypadají velmi věrně a zaručeně neuvadnou.

Květinové účesy jsou roztomilé a romantické. Hodí se tak především k venkovním svatbám. A to ať už se jedná o ležérní obřad na pláži v exotice nebo rozevlátou svatbu v boho stylu, která se odehrává na české louce.

Které účesy můžete propojit s květinami

Inspirace pro květinové účesy je téměř nekonečná. Vyzkoušet můžete například:

  • klasický drdol
  • copánky
  • rozpuštěné vlnité vlasy

Klasický drdol

Drdol představuje všeobecně oblíbenou alternativu svatebního účesu. Vypadá velice elegantně. Pokud chcete tento dojem podtrhnout, smotejte si vlasy do drdolu na temeni (tzv. topknotu) a ozdobte je snítkami šateru, který asi budete znát spíše pod názvem nevěstin závoj. Toužíte-li po glamour vzhledu, vsaďte na nápadné květy, například na pryskyřníky. Ty se hodí k nízkým drdolům.

Copánky

Vlasy si například můžete splést do klasického rybího copu. Stejně tak můžete cop jednoduše zkombinovat s rozpuštěnými vlasy. Vsadit také můžete na „převrácený“ cop nazývaný waterfall. Všechny navíc tvoří ideální základ pro květinové zdobení. Do vlasů upevněte drobná kvítka. Být to mohou například klasické české sedmikrásky, jestliže budete preferovat živé květy.

Rozpuštěné vlnité vlasy

I na svatbě mnohdy platí, že méně je více. Rozhodně není nutné, abyste si na svatbu nechala vytvořit komplikovanou variaci na rokokový účes s rozkvetlou zahradou. Vsaďte tak s klidem na rozpuštěné vlasy, které si necháte zvlnit. Půvabně vypadají tzv. barrel curls neboli velké volné vlny. Doplnit je můžete květinovým věncem.