Krása

Jak si prodloužit vlasy doma

Jak si prodloužit vlasy doma

Toužíte po delších vlasech, ale nechce se vám investovat do prodloužení v salónu? Zvládnete to i sama doma. Které způsoby zvolit?

Prodloužení vlasů nemusí být nesplnitelným snem

Dlouhé a husté vlasy jsou toužebným přáním většiny žen. Příroda ovšem jen málokterou z nás obdařila výstavní hřívou jako z reklamy. Některé dámy se s vlastním vlasovým potenciálem postupem času smířily a našly si účes vhodný pro stávající délku.

Mnohé se ale nehodlají svého snu vzdát. Nejpozději v okamžiku, kdy výdaje za „zázračnou“ kosmetiku i nejrůznější preparáty přerostou únosnou mez, dojde takovým majitelkám nedostatečně dlouhých vlasů, že co nedala (a nedá) příroda, můžeme na hlavu „dodat“ i z jiných zdrojů.

Jak si prodloužit vlasy snadno doma

Prodlužování vlasů v salónu je velmi efektní a nosí ho i řada celebrit. Jde ale také o finančně náročnou alternativu. Existují i levnější domácí postupy:

  • paruka
  • příčes
  • clip-in vlasy

Paruka

Paruka není jen výsadou dam, které o vlasy zejména vlivem onemocnění přišly. Jde o způsob, jak snadno a rychle změnit image. Dlouhovláskou se můžete stát doslova mávnutím kouzelného proutku. Pakliže se pro pořízení paruky rozhodnete, vždy by se mělo jednat o tu z pravých vlasů. Syntetická provedení mají kratší životnost, ale dnes už vypadají naštěstí v zásadě přirozeně.

Příčes

Příčesky se přidávají do culíků nebo drdolů. Velmi často se k nim ženy uchylují, pokud jim například na internetu vyhlédnutý vysněný účes z jejích vlastních vlasů nepůjde vytvořit. Představují proto skvělý doplněk například na svatbu či maturitní ples. Upevňují se sponkami, případně nemají žádné uchycení a jsou určeny k zapletení do vlasů. Prodávají se i ve formě falešných culíků a drdolů.

Clip-in

Clip in jsou vlastně prameny vlasů (lidských) připevněné na speciálních sponkách. Kovové spoje se jednoduše připnou na spodní prameny a překryjí se horními vrstvami vlasů. Aplikace clip-in vyžaduje dávku cviku a přemýšlení nad tím, jak sponky schovat. Odměnou vám ale bude přirozený efekt.