Krása

Účesy na věneček

Účesy na věneček

Takzvaný věneček bývá pro mladou slečnu první významnější společenskou událostí. A také první příležitostí k tomu si vyzkoušet společenský účes. Kterými se můžete inspirovat?

Jaký účes volit do tanečních?

Mezi dívkami převažují v první řadě variace na vlnité vlasy. Vlny jsou roztomilé, romantické a působí i lehce rozverně. K mladým dívkám se tedy hodí. Podobně patří ke stálicím světa společenských účesů též nejrůznější copy, které podtrhnou u slečen přirozený dívčí půvab.

Také jinou stálici v podobě drdolů lze pojmout tak, aby odpovídal naturelu dospívající dámy. Vhodné je vyhnout se přísně uhlazeným výčesům a minimalistickým drdolům a volit volnější styling, ze kterého vykukují neposedné prameny. Některé prameny můžete i uvolnit a nechat je ležérně padat kolem obličeje.

Vyzkoušejte následující účesy

  • poloviční culík
  • zapletený drdol
  • elegantní číro

Poloviční culík

Vlasy pročešte hřebenem, abyste odstranila veškeré uzly. Natočte je od poloviny délky kulmou do vln a nastříkejte lakem. V horní a přední části hlavy sčešte dozadu. Pokud máte vlasy řídké, natupírujte je. Následně je v předních partiích sčešte dozadu a sepněte na temeni. Vezměte vlasy po stranách, překřižte je přes sponku a zastrčte je pod sepnuté vlasy. Zajistěte na místě pomocí sponek a upravte hřebenem nebo prsty.

Zapletený drdol

Rozčešte si důkladně vlasy. Pomocí kulmy je upravte do volných loken. Vlasy natáčejte po středních nebo malých úsecích. Z jedné strany vezměte část vlasů a zapleťte je do copu. Totéž zopakujte i na druhé straně. Zbytek vlasů stáhněte dozadu tak, aby vám spadaly za ramena. Vzadu omotejte jeden natočený úsek vlasů a připněte jej. Vezměte další stočený pramen a omotejte ho kolem předchozího. Připněte je na místo. Takto pokračujte v obtáčení kadeří. Jakmile jsou všechny části v drdolu, oviňte copánky kolem drdolu a připněte je sponkami.

Elegantní číro

Naneste na vlasy tužidlo a vyčešte je směrem ke středu, abyste vytvořila číro. Pomocí sponek ho zafixujte. Vlasy po částech natočte přes kulatý kartáč. Vezměte vždy část vlasů, položte kulatý kartáč na horní část a spodní část a natočte směrem k hlavě. Dbejte na to, abyste prameny do kartáče netlačila. Vždy je jemně obtočte. Jakmile jsou vlasy natočené, kartáč opatrně vyjměte. Po dokončení do účesu přidejte ozdobné sponky.