Recenze

Nejlepší rozpustná káva ze supermarketu: kupujete si jednu z těchto 5?

Nejlepší rozpustná káva ze supermarketu: kupujete si jednu z těchto 5?

Ačkoliv je kávovar poměrně standardním vybavením domácnosti všech milovníků káv, někteří jej nemají, protože se jim na příklad nikam nevleze. Pro takové případy jsou tu tzv. turecké kávy nebo kávy instantní. Instantní kávy jsou také skvělým způsobem pro přípravu kávy na chatě nebo na dovolené, kdy nemáte přístup ke kávovaru.

Nejlepší instantní káva

Na trhu je nepřeberné množství káv, jejichž kvalitu hodnotil spotřebitelský časopis dTest. Z hodnocení dTest vyplynulo několik skvělých produktů, které jsou k dostání v běžných supermarketech. Pravděpodobně vás překvapí, že se do popředí v žebříčku dostaly také instantní kávy privátních značek jednotlivých řetězců. Které konkrétní produkty dopadly v rámci hodnocení nejlépe?

Jak vybrat instantní kávu a na co si dát pozor?

Instantní káva nemůže dle předpisů obsahovat žádné náhražky kávy či jiné kávoviny. V takovém případě už nemůže být z obchodního hlediska označen výrobek jako káva.

Vzhledem k tomu, že instantní káva se vyrábí z pražených kávových zrn, obsahuje také kofein. Procentní zastoupení kofeinu je dle vyhlášky stanoveno na 2,5 %. Pokud vám kofein nedělá dobře, ale kávovou chuť si nechte odepřít, můžete sáhnout také po instantní kávě bez kofeinu.

Pokud chcete potěšit své chuťové pohárky co nejvíce, jak je možné, dbejte při výběru také na podíl arabiky nebo robusty podle vašich preferencí.

Jak se vyrábí instantní káva

Ačkoliv není instantní káva vnímaná jako nikterak kvalitní způsob pití kávy, jistě vás překvapí způsob výroby tohoto produktu. Instantní káva se totiž vyrábí výhradně z pražené zrnkové kávy. V podstatě se jedná o velmi silnou kávu, která je následně usušena. Díky tomu, že je káva již jednou uvařena pod tlakem jako například v kávovaru, je její následná příprava velmi jednoduchá.

Zdroj:

https://www.dtest.cz/testy-vyrobku-821/test-instantni-kavy