Recenze

Nejhorší sáčkové čaje: Nekupujete si jeden z nich také?

Nejhorší sáčkové čaje: Nekupujete si jeden z nich také?

Ten nejlepší čaj asi nebude dostupný v sáčku. Upřímně řečeno asi ho nenajdete ani v supermarketu, ale musíte navštívit specializované prodejny nebo se obrátit na internet. U sáčkových čajů nastává problém louhování obalového materiálu, zpravidla to ale nemá vliv na zdraví. Jejich příprava je velmi rychlá a jednoduchá, a proto po nich sahá mnoho zákazníků.

Jak poznat nejhorší sáčkové čaje?

U sáčkových čajů je nutné sledovat složení. Chuť je jen jeden z parametrů, který rozhoduje o tom, který čaj je dobrý a naopak. Zejména černé čaje mohou být plné kofeinu. Vysoký obsah kofeinu ale není sám o sobě špatný. Nemělo by se vám však stát, že jej podceníte. Černé čaje zkrátka nejsou vhodné na celodenní popíjení.

Některé sáčkované čaje však obsahují polycyklické aromatické uhlovodíky. Ty mohou být ve větší koncentracích i karcinogenní. Většina v Česku dostupných sáčkových čajů jako je Jemča, Albert, Tesco nebo Pickwick se tyto látky naštěstí pohybují v povolených mezích. Totéž můžeme říct také o obsahu pesticidů. Vyšší hodnoty byly zaznamenané u čajů Teekane Black Label, Ahmad Tea English Breakfast a Lipton Yellow Label. Vždy šlo opět o povolené množství. Hodnocení špatných a dobrých čajů se v Česku tak obvykle odvíjí především od jejich chuti.

Které značky čajů stojí za to?

  • Sonnetor
  • Basilur
  • Grešík

Značka Basilur má mnoho černých a zelených čajů, které jsou lehce navoněné přidanými přísadami. Skvělý je Podzimní i Zimní čaj. Na své si však přijdou i fanoušci ovocných chutí. Firma Grešík se specializuje především na koření, ve svém portfoliu má ale také širokou nabídku čajů. A ty podle zákazníků stojí za to. Na Google se těší hodnocení 4,9 z 5 (32 recenzí).

Značka Sonnentor pochází z Rakouska, kde vznikla na konci osmdesátých let. Krátce po revoluci do jejího vedení ale vstoupili i Češi a dnes má velké silné zastoupení na jihu Moravy. Sonnentor vyrábí celou řadu funkčních čajů, které využijete například při nachlazení. Na své si přijdou ale také děti a dospělí, kteří milují jemnější chuť. Naopak zarytí zastánci klasického černého čaje musí hledat jinde.

Zdroje:

https://www.dtest.cz/clanek-7593/dtest-cerne-sackove-caje-povzbudi-neuskodi-neoslni

https://www.dm.cz/dmbio-bio-zensky-caj-ibisek-fenykl-kontryhel-p4066447562583.html?appPageType=productdetails&appProductId=4066447562583&wt_mc=sea.google.ads_shopping.17823603732..&gclid=CjwKCAiA1-6sBhAoEiwArqlGPirVi7H_Ls-sL9zTo_rvoME9I2jQQXYfMlOB5P819SD8hGRUX5SyQRoCxWwQAvD_BwE#dm_bv_container

https://dvojka.rozhlas.cz/dtest-jak-vybirat-bylinne-caje-pokud-se-nechcete-otravit-tak-ty-s-nejmensim-7450355