Recenze

Muay mast recenze

Muay mast recenze

Každý sportovec zná pocit svalové únavy, namožení nebo křečí. Všechny tyto problémy dokáži značně omezit při výkonu, ale i běžném pohybu. Naštěstí na trhu existuje velké množství různých mastí a krémů, které mohou dát těmto strastem sbohem. V následujícím článku se podíváme na recenzi thajské masti Muay, která dle hodnocení uživatelů patří k tomu nejlepšímu.

Balení a první dojmy

Za pořizovací cenu 270 Kč se nám do ruky dostala papírová krabička, která uvnitř skrývá tubu s objemem 100 g. Mast jde sehnat i za levnější peníze, ale určitě nepatří k tomu nejlevnějšímu. V krabičce se nachází také papírový letáček, který obsahuje informace o masti a návod na aplikaci. Tuba je z vrchu zatavená a je nutné ji před prvním použitím promáčknout ostrou hranou vršku, což ale samozřejmě není žádný složitý problém.

Konzistence a aplikace

Samotná mast má bílou barvu, je možná až překvapivě hodně tekuté konzistence a má velmi výrazné aroma. My osobně ho považujeme za příjemné, ale nesčetněkrát jsme se setkali v posilovně se zpětnou vazbou okolí, které s ním tolik spokojené nebylo.

Po vymáčknutí je samozřejmě nutné mast aplikovat na vybrané místo a díky zmíněné konzistenci také delší dobu masírovat do kůže. Následně doporučujeme umytí rukou, protože například kontakt ruky se zbytkem masti na oko by mohl být velmi nepříjemným zážitkem.

Účinky

A nyní už se dostáváme k jádru věci. Mast několik minut po aplikaci natřené místo příjemně prohřívá a poté začne naopak chladit. Jestli se vám tato kombinace zdá neefektivní, pak jste na omylu. Osobně jsem byl několikrát v situaci, kdy se mi například na závodech v trojboji nepříjemné zasekl zádový vzpřimovač a mast dala pnutí během několika minut do pořádku.

Analgetické účinky po výkonu, ale nejsou jedinou doménou masti. Skvěle se dá využít i naopak ještě před samotným tréninkem, kdy její aplikace umožní zahřátí a prokrvení cvičených partií. Samozřejmě nemůže nahradit plnohodnotnou rozcvičku, ale i tak je pro rozehřátí skvělým pomocníkem.

Závěr

Thajská mast Muay je perfektním pomocníkem pro všechny aktivní sportovce. Můžete od ní čekat prohřátí svalů, analgetické účinky a příjemný hřejivě-chladivý efekt. Pokud vám nevadí vyšší cena a velmi specifické aroma, pak jejím pořízením určitě neuděláte chybu a můžeme vám ji vřele doporučit.


Klady

+ Velmi příjemný efekt prohřátí střídá pocit ochlazení

+ Analgetické účinky

+ Pomocník při prohřátí před tréninkem

Zápory

– Vyšší cena

– Někdo může mít problém s velmi výrazným aromatem