Krása

Motivy tetování: kolibřík jako ideální volba pro rok 2024?

Motivy tetování: kolibřík jako ideální volba pro rok 2024?

Kolibřík je mimořádně zajímavé zvíře. Jakou má symboliku a proč si ho řada lidí volí jako motiv na tetování?

Tetování kolibříka vypadá skvěle v mnoha podobách

Kolibřík je malý, ale nápadně zbarvený pták. Jde o jedinečné zástupce ptačí říše, kterým se kvůli jejich vzhledu přezdívá „létající drahokamy“.

Právě impozantní barevnost je jedním z faktorů, které tyto živočichy předurčily jakožto inspiraci i pro tetování. Ta jsou většinou vyvedena v obdobně krásných odstínech. Zajímavým protikladem pak mohou být pouze černobílé obrázky, někdy v záměrně stylizovaném pojetí.

Nové techniky umožnily navíc ještě propracovanější styl. Tetování se tak oproti dřívějšku vyznačuje měkčími liniemi a živějšími odstíny, což mu dodává na zajímavosti.

Možností, kam novou kérku nejlépe umístit, existuje řada:

  • předloktí
  • záda
  • zápěstí
  • stehno

Umístění je na místě vybrat podle toho, jak velké a jak propracované tetování si přejete. Stejně tak zohledněte svou toleranci vůči bolestivosti. A samozřejmě i to, zda může váš nový doplněk být vidět. Například v některých typech zaměstnání stále není viditelná ozdoba na kůži vůbec přípustná.

Jaký význam má tetování kolibříka

Důvodem, proč si nechat tato zvířata tetovat, však může být i jejich symbolika. Kolibřík je vyobrazením síly, moci, ale i šarmu a ušlechtilosti.

Drobný živočich symbolizuje také naději a radost. Oslavuje život, lásku a svobodu. Někteří lidé si ho nechávají tetovat po zlomové životní etapě a překonání určité překážky. Odráží také odolnost a značnou pracovitost.

Musí mít tetování smysl?

Pokud jsou vám tak tyto vlastnosti přirozeně blízké, jde o jednoznačnou volbu motivu. Ovšem pozor, tetování rozhodně až takto doslovný význam mít nemusí. Už to, že se vám prostě a jednoduše líbí a konkrétní obraz jste si pro permanentní zvěčnění v kůži byli s to vybrat, napovídá, že k němu máte podvědomě určitý vztah, a tedy vás daný motiv vystihuje.

Jednoznačně nejste povinni na veřejnosti vysvětlovat význam své kérky a s vlastnictvím jakékoli z nich se nepojí automatická nutnost připravit si patřičně hlubokomyslný výklad o jejím smyslu.