Vlasy

Zesvětlení vlasů z tmavě hnědé na světle hnědou: 3 způsoby, jak na to

Zesvětlení vlasů z tmavě hnědé na světle hnědou: 3 způsoby, jak na to

Tmavě hnědá barva vlasů představuje typický problém domácího barvení. Jakým způsobem ji zesvětlit a jak zabránit tomu, že se na vašich kadeřích objeví tmavší odstín, než je třeba?

Jak zesvětlit tmavě hnědou barvu vlasů

Rozhodla jste se s létem pro změnu image a láká vás prosvětlení? Nebo jste se nechala slibně nalákat v obchodě na oříškovou, ale vyšla vám téměř černá? V obou případech budete tmavě hnědou barvu chtít zesvětlit. Jak na to?

V případě zesvětlení tmavší barvy, což platí obecně, nejen u hnědé, je nutné vždy použít peroxid. V případě, že je tato sloučenina zalkalizovaná, nabízí zesvětlující efekt. Podstatou odbarvení je zoxidování přírodního pigmentu.

Při tomto procesu dochází k otevření vlasové kutikuly. Jde tak vždy o postup, který do určité míry vaše vaše kadeře poškodí a nic jako „bezpečná“ forma zesvětlení neexistuje. Vždy je proto vhodné tento postup svěřit odborníkům. Záleží pak na vás, jakou metodu zvolíte:

  • plošné zesvětlení odbarvením na světlejší odstín
  • přirozené zesvětlení pomocí promelírování
  • jemné a bezúdržbové zesvětlení díky balayage

V čem tkví základní problém tmavší barvy a jak se mu vyhnout?

Důvodem, proč barvy z drogerie chytají mnohem tmavší, než si představujete, je to, že obsahují víc pigmentu a silnější vyvíječ, než je potřebné.

Oficiálně tento údaj výrobku sice uveden není, nicméně to dle dostupných zpráv může být až 12 %, tedy nejsilnější koncentrace. Podmíněno je to už samotnou podstatou domácího barvení, kdy je žádoucí, aby zakoupený odstín byl patrný na všech typech vlasů. Výsledek je tak až o 2 odstíny tmavší, než můžete čekat. Ideální tak je se těmito prostředky jednoduše nebarvit.

Musíte nebo chcete použít barvu z drogerie? Pak si nebarvěte celou hlavu. Jedná se o další častou chybu podmiňující nevyhovující odstín. Výsledkem je sjednocená barva, ale příliš tmavý tón. Důležité je barvit pouze odrosty vzhledem k tomu, že konce jsou více porézní a absorbují tak barvu mnohem ochotněji. Pokud chcete odstín sjednotit, použijte do délek pouze semipermanentní barvu.