KrásaPleť

Líčení podle celebrit – co je nového v roce 2023

Líčení podle celebrit – co je nového v roce 2023

Celebrity udávají trendy nejen pro nošení oblečení, ale také v líčení obličeje. Někdy stačí, aby se vyfotily na sociální sítě s novým stylem make-upu a tisíce lidí začnou tuto novinku napodobovat. Jaká novinka to tedy je? Jaké líčení bude novinkou v roce 2023 podle celebrit? A stane se trendem? Nápovědou nám může být letošní předávání cen Oscarů a make-up z červeného koberce.

Červená rtěnka se vrací jako novinka

Rty jako třešně nebo jablíčko měly letos Taylor Swift, Rihanna, Madonna nebo Margot Robbie. To znamená, že červená rtěnka je novinkou oblíbenou u celebrit v roce 2023.

Dámy, jste dost odvážné na to, abyste si rty namalovaly rudě? Jestliže ano, můžete díky tomu cítit zvýšené sebevědomí, zlepšení outfitu nebo výraznou změnu vaší nálady. Pokud se s červenou rtěnkou vydáte do víru noci, můžete zkusit i trend z módních přehlídek a tím je, že si spodní červený ret ozdobíte třpytkami.

Vždy však dávejte pozor při výběru vaší rtěnky. Odstín musí být lichotivý k tónu vaší pleti a některé rudé palety barev mají dokonce tendenci přikreslit vaším zubům žlutější nádech. 

Černé linky inspirované osmdesátkami

Lady Gaga na Oscarech 2023 předvedla novinku a zároveň i letošní očekávaný top trend. Každý rok je nový trend v líčení očními linkami. Někdy jsou in tekuté linky, jindy zas kočičí oči. Letos to bude styl linek z osmdesátek, tedy výrazné linie pod spodními i vrchními liniemi řas. Čím hrubší, tím lepší. K tomu se používá černá tužka. 

Novinkou a zároveň trendem ale nezůstanou jen černé oční linky. Do módy se vrací i ty barevné a to včetně modrých nebo zelených. A pamatujete si ještě na modré a růžové oční stíny? Tak ty budou letos žhavou novinkou v líčení. Těšíte se? 

Jaké novinky v líčení celebrity ještě letos na červeném koberci stihly předvést?

  • Halle Berry ukázala dokonalé nahé líčení rtů.
  • Cara Delevingne předvedla oční stíny v červeném nádechu.
  • Salma Hayek se ukázala v třpytivých bronzových odstínech očních stínů.
  • Stephanie Hsu okouzlila očními champagne stíny a matnou béžovou rtěnkou.
  • Michelle Williams vsadila na třpytivé tváře.
  • Michelle Yeoh dokázala, že letos bude trendem i přirozenost a nahé líčení.
  • Angela Bassett letos mrkala ve fialových pastelových odstínech rtů i očních stínů.