Krása

Jak vypadat dobře v šedesáti: 5 kroků, které zvládne každý

Jak vypadat dobře v šedesáti: 5 kroků, které zvládne každý

Závidíte kamarádkám, jak dobře ve svém věku vypadají? A ptaly jste se jich někdy, co to pro dělají? Dost možná nic zvláštního, jen pár maličkostí. Prozradíme vám jakých. Až se s kamarádkami příště potkáte, budou možná pro změnu ony závidět vám.

Pohyb, pohyb a zase pohyb!

Neseďte celý den doma u televize. Pokud zrovna nepatříte mezi fanynky sportu, úplně postačí, když každý den vyrazíte na krátkou procházku nebo použijete schody místo výtahu. Jezdíte do práce autobusem? Vystupte o zastávku dřív a trochu se projděte.

Doporučit můžeme rovněž nordic walking, jógu nebo plavání. Vyzkoušejte, co vám bude nejvíce vyhovovat.

Hydratace a pití čisté vody

Vypijte každý den alespoň tři litry vody, a to ideálně čisté a neslazené. Vaše pokožka bude hydratovaná, toxiny se vyplaví z těla ven. Nastartujete také svůj metabolismus a snáze se vám bude hubnout. V neposlední řadě snížíte riziko kardiovaskulárních chorob.

Buďte pozitivní!

Jak na to? Usmívejte se, najděte si něco, na co se můžete těšit, buďte vděčná za maličkosti. Snažte se zůstat pozitivní, i když se vám zrovna nedaří. Stýkejte se s pozitivně naladěnými lidmi a pokud vás něco trápí, svěřte se blízkému člověku. Pomáhejte druhým.

Péče o pokožku

Hydratace je základem péče o pokožku a nezáleží na tom, zda je vaše pokožka suchá nebo mastná. Pokud hydrataci své pokožce nedopřejete, bude mdlá a náchylná k tvorbě vrásek.

Obměna šatníku

Udělejte vítr ve skříni a pořiďte si pár nových kousků. Vybírejte spíše jednobarevné basic kousky (vyhněte se nápadným vzorům, potiskům a aplikacím). Pořiďte si úzké kalhoty do pasu, sako, šaty s rukávy, bílou košili a další základní kousky a ty pak kombinujte. Soustřeďte se na doplňky, například barevné šátky jsou slušivé a schovají případné vrásky na krku.