Krása

Jak urychlit růst vlasů doma

Jak urychlit růst vlasů doma

Toužíte po dlouhých zdravých vlasech bez prodloužení? Pak se možná také pokládáte otázku, jak docílit toho, aby vaše vlasy rostly rychleji. Pomáhají nějaké produkty? Mohou změny stravy urychlit růst? V tomto článku se blíže podíváme na to, co může ovlivnit růst vlasů, a na kroky, které můžete podniknout, ke zrychlení růstu.

Vyzkoušejte produkty s obsahem kofeinu 

Všichni víme, že kofein vám může dodat energii – a jeho lokální použití také prokázalo, že podporuje růst vlasů. Používejte tedy šampon a kondicionér případně další vlasové produkty s obsahem kofeinu.

Zvyšte svůj nutriční profil

Specifické vitamíny, minerály a mastné kyseliny jsou obzvláště důležité pro vaše celkové zdraví a také hrají klíčovou roli při poskytování energie potřebné pro růst vlasů. Zaměřte se na následující živiny:

  • biotin
  • vitamín C
  • Vitamín D
  • vitamín E
  • zinek
  • železo
  • omega-3 a omega-6 mastné kyseliny

Dopřejte si masáž pokožky hlavy

Kromě toho, že masáž pokožky hlavy může pomoci podpořit relaxaci a zmírnit stres, může také pomoci rozšířit krevní cévy pod kůží, což zase může vést k silnějším vlasům, u kterých je méně pravděpodobné, že se zlomí nebo poškodí.

Vyhněte se tepleným úpravám

Teplo z kulmy, fénu a žehličky může vlasy poškodit a způsobit lámání. Pokud se nemůžete tepelným úpravám úplně vyhnout, snižte alespoň teplotu a používejte produkty určené na ochranu vlasů před teplem. Samozřejmě se snažte co nejvíce omezit četnost používání. 

Vyhněte se restriktivním dietám

Omezující dieta může snížit zdroje a živiny potřebné pro růst vlasů, a to z důvodu že růst vlasů má relativně nízkou prioritu ve srovnání s jinými tělesnými funkcemi. Pokud jste tedy vystavena přísné restriktivní dietě růst vlasů se rychle zastaví.

Naopak se zaměřte na to, abyste jedli vyváženou stravu s dostatečným příjmem bílkovin.