Krása

Mastné vlasy rychlá pomoc

Mastné vlasy rychlá pomoc

Ať už jste zaspali nebo jste se prostě nečekaně probudili s mastnými vlasy, mytí vlasů někdy nepřichází v úvahu. Existuje spousta způsobů, jak zamaskovat mastné vlasy. Projděte si naše tipy a triky na úpravu mastných vlasů. 

Použijte suchý šampon

Tohle je úplně nejjednodušší a netradičnější varianta, pokud vaše vlasy nejsou úplně ve formě. 

Nastříkejte na vlasy suchý šampon a současně je nadzvedávejte právě v nejkritičtějších místech. Vmasírujte suchý šampon do pokožky hlavy, jako byste si myli vlasy doopravdy a nechte přibližně 10 minut působit. Pokud máte rovné vlasy, suchý šampon vyčešte. Pokud máte kudrnaté vlasy jemně masírujte, dokud nezmizí bílé stopy po šamponu. 

Vyzkoušejte dětský pudr

Pokud vám došel suchý šampon, je výbornou alternativou dětský pudr. Naneste malé množství na mastné částí vlasů a poté postupujte jako u suchého šamponu. Dětský pudr je však trochu těžší vyčesat nebo vmasírovat. Pokud máte tmavé vlasy, vyvarujte se použití velkého množství pudru, právě kvůli obtížně odstranitelným bílým stopám.

Použijte matující papírky

Fungují na váš obličej, tak proč by nefungovaly na vašich vlasech? Vezměte matující papírek na obličej a přikládejte ho podél linie vlasů nebo kdekoli, kde jsou odhalené kořínky vlasů. K dosažení dobrého výsledku budete potřebovat pravděpodobně několik papírků. Po skončení procedury vlasy trochu rozcuchejte, aby nevypadaly tak zplihle.

Vlasový doplněk

Pokud vám došly přípravky na fixaci vlasů, zkuste využít vlasový doplněk, který mastné vlasy zakryje. Silná čelenka, šála nebo čepice dokážou dokonale zamaskovat mastné kořínky, a navíc budete vypadat stylově.

Zvažte použití toneru nebo dezinfekce

Pokud jste opravdu zoufalí, přidejte trochu toneru nebo dezinfekčního prostředku na ruce na vatový tampon a přejeďte jím přes mastné kořínky. Obsah alkoholu by měl rozpustit většinu kožního mazu.