Zdraví

Jak použít Rýmovník na rýmu

Jak použít Rýmovník na rýmu

Trápí vás rýma a nevíte, jak se jí zbavit? Pěstujete si doma Rýmovník? Možná vás napadlo, jak se tato rostlina s tím příznačným názvem dá pro zlepšení stavu využít. V následujícím článku vám zodpovíme na otázku, jak použít Rýmovník na rýmu.

Vdechování rozdrcených lístků jako aromaterapie

Pravděpodobně nejjednodušším způsobem, kterým můžete Rýmovník využít k léčbě rýmy je jeho inhalace. Postup je pak velmi snadný. Jednoduše natrháte několik lístku, nadrtíte je mezi prsty a následně k nim čicháte. Postup můžete opakovat i několikrát během dne, dokud necítíte úlevu v dýchacích cestách.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se zbavit ječného zrna přes noc

Čaje a sirupy

Kromě použití listů k vytvoření zmíněné aromaterapie můžete přikročit i k dalšímu tradičnímu způsobu. Lístky se totiž po utržení a mírném nadrcení dají použít jako čaj. Snadno je zalijete vařící vodou a dochutíte například medem. Výsledný nápoj má opět spoustu blahodárných účinků a pomáhá mimo jiné právě k léčbě rýmy.

Pokud chcete ještě sofistikovanější využití, můžete zvolit i výrobu vlastního sirupu. Díky dlouhé trvanlivosti ho pak můžete využívat pravidelně a dlouhodobě.

Masti pod nos

Poslední variantou je pak použití nakrájených listů Rýmovníku pro výrobu aromatické masti. Následná aplikace pod nos umožní opět dlouhodobou inhalaci, která uvolňuje dýchací cesty a může zlepšit váš stav při rýmě.

Další využití

Rýmovník nabízí i celou řadu dalších možností využití. Pomáhá například hojit rány nebo funguje i jako repelent odpuzující hmyz. Zdaleka ho tak nemusíte používat pouze při rýmě nebo nachlazení.

Zdroj: Mayoclinic.org