Zdraví

Jak se zbavit ječného zrna přes noc

Jak se zbavit ječného zrna přes noc

Trápí vás ječné zrno a chcete se ho rychle zbavit? Připravili jsme pro vás článek obsahující pět tipů, které vám mohou být nápomocné. Zároveň si odpovíme i na otázku, zda je možné zbavit se ječného zrna přes noc, která do naší redakce v posledních měsících několikrát dorazila.

Zbavit se ječného zrna přes noc se vám pravděpodobně nepovede

Na základní otázku si odpovíme hned na začátek našeho článku. Ječného zrna se přes noc pravděpodobně kompletně nezbavíte. Díky správným postupům však můžete dosáhnout během krátkého času velmi zásadního zlepšení. Proces hojení pak může urychlit několik základních postupů například se jedná o:

  • Vyhýbání se make-upu a jiným kosmetickým produktům
  • Ochrana očí před prachem a vniknutím znečištění
  • Aplikace šetrné masáže
  • Použití čajového sáčku jako teplého obkladu
  • Využití jemného čištění

Vyhýbání se make-upu a jiným kosmetickým produktům

V případě ječného zrna platí, že byste měli oči co nejvíce šetřit a zbytečně je nezatěžovat. Používání kosmetických výrobků může situaci podstatně zhoršit a navíc infekci dále roznést.

Ochrana očí před prachem a vniknutím znečištění

Se šetřením očí souvisí i snaha o zachování sterilního prostředí, které může hojení velmi urychlit. Snažte se nebýt v prašném či znečištěném prostředí abyste zamezili vniknutí nečistot.

Mohlo by vás také zajímat: Babské rady na skřípnutý nerv

Aplikace šetrné masáže

Masírování postižené oblasti pomocí čistých rukou může pomoci s hojením ječného zrna. Důležité je však zachovat maximální hygienu. Zároveň byste neměli masáž aplikovat, pokud je dotyk postižené oblasti bolestivý.

Použití čajového sáčku jako teplého obkladu

Vhodnou variantou může být i použití vlažného sáčku čaje s antibakteriálními účinky (např. černý čaj) přiložením na postiženou oblast. Sáček musí mít samozřejmě pocitově příjemnou teplotu a na místě by měl být položen zhruba 5-10 minut.

Využití jemného čištění

Oko byste měli také pravidelně čistit. Víčka můžete omývat vodou s velmi jemným mýdlem a stěr očních víček pomocí vatového tamponu. Variantou může být i obyčejná čistá voda nebo naopak speciální roztoky.

Zvažte návštěvu lékaře

Nebojte se vyhledat odbornou pomoc a nechat si od lékaře předepsat léky například v podobě antibiotické masti. Lékař vám jistě nabídne potřebnou zpětnou vazbu a nasadí vám odpovídající léčbu.

Zdroj: medicinet.com