Zdraví

Jak odstranit hučení v uších

Jak odstranit hučení v uších

Hučení v uších nebo podle lékařského označení „tinnitus“ může být velmi nepříjemným projevem. Pokud trápí i vás, přinášíme vám článek obsahující několik tipů, jak odstranit hučení v uších.

Diagnostika u lékaře

Hned na začátek je nutné uvést, že hučení v uších může mít celou řadu příčin, a proto je při jeho delším trvání vhodné pro jistotu navštívit lékaře, který vám provede odbornou diagnostiku a zvolí patřičný postup. Z těchto důvodů není v drtivé většině případů dobré přistupovat k léčbě svépomocí snažit se odstranit hučení v domácích podmínkách. Nejčastějšími postupy jsou pak následující možnosti:

  • nasazení léčby skrze léky
  • práce se stresem
  • zlepšení spánkové hygieny
  • dostatek odpočinku
  • alternativní přístupy

Nasazení léků

Chronické hučení v uších může váš doktor řešit nasazením léků ovlivňujících vaši psychiku. Kromě lepšího psychického stavu mohou tyto léky také pomoci z nespavostí.

Práce se stresem

Protože stres je častým hlavním původcem hučení v uších, mohou být jako terapie používány různé techniky, které snižují hladinu stresu. Ať už se jedná o cvičení jógy nebo třeba dechová cvičení, jistě vám mohou přinést značnou úlevu.

Mohlo by vás také zajímat: Jak odstranit mazovou zátku

Zlepšení spánkové hygieny

Měli byste dbát na dostatek spánku a snažit se také maximalizovat jeho kvalitu. Eliminace modrého světla, vytvoření pravidelného času spánku a další postupy by vám proto mohly také ulevit.

Dostatek odpočinku

Kromě kvalitního spánku platí i to, že byste neměli organismus vystavovat nadměrnému stresu a měli byste dbát i během náročných dní na dostatek odpočinku.

Alternativní přístupy

Setkat se můžete i s alternativními přístupy k léčbě. Zejména se jedná o různé homeopatika, výživové doplňky nebo třeba hypnózu. V každém případě však znovu důrazně varujeme, že problémy s hučením v uších byste rozhodně měli řešit se svým lékařem.

Zdroj: Healthline.com