Zdraví

Jak se zbavit křupání v čelisti

Jak se zbavit křupání v čelisti

Trápí vás křupání v čelisti při pohybu úst? Přestože se ve většině případů nejedná o závažný zdravotní problém, může být v mnoha ohledech velmi nepříjemný. V následujícím článku jsme pro vás připravili několik tipů, jak se zbavit křupání v čelisti.

Záleží na příčinách problémů

Hned na začátek článku je nutné konstatovat, že způsoby, jak se zbavit křupání v čelisti vycházejí z toho, z jakých důvodů k problému dochází. Může se totiž jednat od relativních banalit až po závažné zdravotní problémy. V každém případě je proto při intenzivních problémech nezbytné navštívit zubního lékaře nebo praktického doktora, který s vámi probere individuální možnosti řešení a předepíše vám správnou léčbu.

Bežné postupy pro odstranění křupání

I přesto je možné identifikovat několik způsobů, které se při křupání čelisti běžně aplikují a mohou být v obecnosti často nápomocné.

Často se doporučuje například aplikace chladivého nebo naopak hřejivého obkladu na postižené místo. Použít můžete speciální gelové polštáře z lékárny, které umožňují nahřátí i namrazení. Dále se doporučuje konzumovat spíše měkká a kašovitá jídla u kterých nedochází k intenzivnímu zatěžování čelisti žvýkáním.

Využít můžete také speciálních chráničů na zuby, které zabraňují silnému skusu a mohou čelisti ulevit. V neposlední řadě existuje celá řada speciálních cviků na protahování dané oblasti a zajištění úlevy. Doktor vám může také v závislosti na závažnosti a rozsahu problémů předepsat odpovídající léčiva, které mohou být nápomocné.

Zdroj: Healthline.com