Krása

Hnědá barva na vlasy se zlatými odlesky: komu sluší a jak jí docílit?

Hnědá barva na vlasy se zlatými odlesky: komu sluší a jak jí docílit?

Hnědá barva nemusí být fádní. Než se rozhodnete pro radikální vlasové experimenty, vyzkoušejte přidání zlatavých odlesků.

Jak zvýraznit hnědé vlasy

Hnědá barva se zdá být nevýrazná, což některé brunetky vede k přesvědčení, že je potřeba se jí okamžitě zbavit. Pokusy o sexy platinu však končívají beznadějně peroxidem spálenou hřívou a místo sexy zrz odcházíte od kadeřnice s barvou ve stylu rudé záře, která za pár týdnů vybledne do neurčitého odstínu.

Vsaďte místo podobných pokusů raději na přirozenost. Přidáním zlatavého nádechu do své přirozené barvy totiž získáte rozměr a hloubku. Vaše kadeře díky těmto odlesků vypadají hustší a objemnější. Stejně tak získají okouzlující lesk.

Svou kadeřnici požádejte hlavně o barvení v přirozeném stylu. Hodí se melírovací techniky, které se nesnaží razantně přetvořit původní barvu. Tedy zejména:

  • balayage
  • babylights
  • ombré

Použít můžete i samotný jemný melír, pokud se budete držet přirozeného pojetí a necháte si vytvořit pouze tenké proužky. Podobně nenásilně by měl být proveden i přechod v ombré.

Komu sluší zlatavé odlesky

A pozor, hnědé vlasy mají, jak už bylo řečeno, pověst kadeří, se kterými zkrátka musíte „něco udělat“. To ale můžete využít ve svůj prospěch. Měnit je totiž nemusíte, ale můžete, a to značně podle svého vkusu a potřeb.

Hodí se k nim totiž velmi široká škála kontrastních barevných akcentů, jako je platinová blond, tmavě červená , měděná, fialová, nebo naopak světlejší tóny, jako je karamelová, oříšková, bronzová nebo ještě světlejší máslový karamel.

Pokud chcete sáhnout po zlatavém odlesku, počítejte s tím, že se jedná o teplý tón. Hodí se tak pouze k podobné teplému podtónu pokožky. Ten poznáte tak, že sám o sobě je nazlátlý. Studeně zbarvená kůže je spíše růžová. K té je vhodné si vybrat jiný odstín z barevné palety. Vyzkoušet můžete blond v platinové podobě a popelavé odstíny.

V takovém případě se navíc musíte připravit na to, že vás čeká i používání fialového nebo modrého šamponu, případně můžete nažloutlé tóny utlumit přelivem.