Krása

Červený melír na černé vlasy: proč ho zvolit a jak chytne?

Červený melír na černé vlasy: proč ho zvolit a jak chytne?

Černé vlasy jednoznačně poutají pozornost. Toužíte ale po ještě nápaditějším účesu? Můžete vyzkoušet červený melír. Na co se připravit, než se pro něj rozhodnete?

Červené melíry jsou absolutně stylové

Červená je jednou z nejoblíbenějších barev užívaných v kadeřnickém světě. Dáno je to především tím, že existuje v řadě odstínů.

Na své si tak přijdou jak ty dámy, které touží po zářivě červené, v níž budete připomínat malou mořskou vílu ze známé pohádky od Disney, tak i zájemkyně o tlumený tmavší odstín připomínající silné kořeněné víno. Červená navíc rozhodně není jen jedna. Tato barva tak v různých podobách lichotí studenému i teplému typu.

Žádoucí je pokud možno promelírovat vlasy tón v tónu několika odstíny, které přecházejí až do fialové a růžové. Dosáhne se tím žádoucí plasticita a účes vypadá mnohem přirozeněji než v okamžiku, kdy zvolíme silné kontrastní pruhy.

Jak chytne červená barva na černé vlasy?

Odpověď na nejdůležitější otázky ohledně melírování se jmenuje odbarvovač. Bez peroxidu vodíku se tmavých pigmentů v černých vlasech nikdy nezbavíte a červená barva prakticky nebude viditelná. Nezískáte dokonce ani jemný nádech.

Čím živější a zářivější by měl být výsledný odstín, tím světlejší musí nutně být základ pro barvení. Prakticky to znamená výrazné zesvětlení, které ovšem pro vaše vlasy může být pořádný „šok“. Ačkoli tak na internetu najdete celou řadu návodu, nikdy se do stahování černé sama nepouštějte. Svěřte se do rukou kadeřnice.

Co obnáší zesvětlování černých vlasů?

Především se v tomto procesu vyžaduje trpělivost. Stažení černé barvy totiž může trvat řádově i několik měsíců.

Klíčem k úspěch je odbarvovací roztok, který obsahuje dvě základní složky:

  • peroxid vodíku
  • alkalickou látku – hydroxid amonný nebo uhličitan amonný

Hodně tmavé vlasy obsahují i mnoho tzv. mezaninových zrn. Ta jsou uložena v kortexu. Odbarvovací roztok prakticky způsobí nejprve otevření šupin kutikuly, následně pronikne do kortexu a tato zrna rozpustí. Navíc ale dojde i k narušení pojivých tmely mezi vlákny keratinu a kortexu.

Praktickým důsledkem popsaného procesu jsou vlasy sice světlejší, ale také bez lesku, křehké, slabé a snadno se lámající. Kadeřník by vždy tak měl hledat způsob, jak vlasy odbarvit s co nejmenším poškozením. Sama doma to budete odhadovat jen velmi těžko a je to i důvod, proč kompletní červené melíry raději svěřit odborníkovi.