Krása

Drdoly pro dlouhé vlasy

Drdoly pro dlouhé vlasy

Drdoly jsou oblíbeným a praktickým druhem účesu. A to hlavně pro majitelky dlouhých vlasů. Ty totiž mohou jednoduše při některých činnostech překážet. Naučte se svou kštici jednoduše zkrotit. Jak na to?

Jaký drdol zvolit

Svět drdolů je velmi pestrý – od jednoduchých „motanic“ až po složité výčesy vhodné na slavnostní události. Vyzkoušejte třeba:

  • messy bun
  • topknot
  • braided bun

Messy bun

Oblíbeným a jednoduchým řešením je tzv. messy bun. Jde o jednoduchý a praktický účes, jehož výroba není náročná.

Začněte rozčesáním vlasů a jejich stažením do culíku. Gumičku obtočte kolem vlasů pro dostatečnou pevnost účesu ideálně třikrát. Při posledním protažení nevytahujte celý pramen vlasů úplně, ponechte asi třetinu vlasů v jakési smyčce. Zbylé vlasy obtočte kolem culíku a zajistěte je pinetkami. Zafixujte vše pomocí laku na vlasy.

Topknot

Topknot je dalším v řadě nenáročných stylingů pro dlouhé vlasy. Ani v tomto případě nemusíte být nikterak zručná, abyste si s úpravou své kštice poradila.

Vlasy si vyčešte do vysokého culíku na temeni hlavy. Stačí je pouze shrnout rukama, pokud bude výsledek záměrně neuspořádaný, je to v pořádku. Vezměte vlasy a ve stejném směru je stočte. Poté jej na sebe namotejte a vytvořte spirálu připomínající uzel. Zajistěte gumičkou a případně ještě povytáhněte prameny pro záměrně neuspořádaný vzhled. Pokud se vám nepodařilo na začátku do drdolu dostat všechny prameny na zátylku, můžete je pro uhlazení nyní ještě fixovat sponkou.

Braided bun

Braided bun neboli pletený drdol je další variací na drdol. Ideální je pro další zdobení, můžete ho například doplnit čelenkou do vlasů pro vytvoření bohémského looku.

Vyčešte si vlasy do culíku a zapleťte si cop. Ten jednoduše obtočte kolem gumičky do spirálového tvaru. Konečky poté zasuňte do spodní části drdolu a výsledné „dílo“ pro lepší fixaci ve finále zajistěte sponkami.