Krása

3 Babské rady pro krásu na celý život

3 Babské rady pro krásu na celý život

Můžete si nakoupit krémy proti vráskám a omlazující séra, ale ještě dřív, než utratíte tisíce za kosmetiku, vyzkoušejte několik babských rad. Díky nim budete krásná téměř zadarmo. A to se vyplatí.

1. Zázrak jménem voda

Možná se vám to nezdá, ale obyčejná voda z kohoutku může být doslova kouzelná. Pokud chcete nastartovat cirkulaci krve a odplavit ze svého těla rychleji toxiny, oplachujte si pravidelně obličej chladnou vodou. Jako bonus zmizí kruhy pod očima a možná i černé tečky. Pokud máte odvahu, můžete si dát i studenou sprchu a začít s otužováním.

Vodu nezapomínejte v dostatečném množství ani pít. Hydratace je důležitá. Denně byste měly vypít alespoň 2 až 3 litry vody.

2. Zpomalte tvorbu vrásek pomocí produktů ze spíže

Chcete-li zpomalit tvorbu vrásek, vyzkoušejte domácí masky, které vyrobíte za pomoci toho, co najdete doma ve spíži. Nastrouhejte najemno jablko a směs přiložte na obličej. Vyčkejte 15 minut a potom jablečnou směs odstraňte a obličej omyjte vodou. Proti vráskám působí i maska z banánů (rozmačkaný banán smíchaný s lžící medu, lžící jogurtu a ovesnou moukou) nebo obklad z vaječných bílků.

3. Omezte stres! S oříšky a semínky.

Jedním z největších nepřátel vašeho těla je stres. Omezte ho tedy, jak jen to jde. Náladu si však nezlepšujte alkoholem či čokoládou, zkuste raději oříšky nebo nejrůznější semínka. Zvyšte také přísun kyseliny listové (špenát, chřest, fazole). Uvařit si můžete i meduňkový, ibiškový nebo heřmánkový čaj.

Nepomohlo to? Poslouchejte hudbu, smějte se, obklopte se jasnými barvami, meditujte, relaxujte, zajděte si na masáž, vyzkoušejte aromaterapii.