Krása a módaMóda

Levandulové šaty na svatbu: komu sluší a jaké doplňky zvolit

Levandulové šaty na svatbu: komu sluší a jaké doplňky zvolit

Levandulové šaty na svatbu mohou být vítaným zpestřením neustále se opakující nudné klasiky. Ať už jdete jako maminka snoubenců, družička nebo zkrátka host, nebojte se po levandulové sáhnout. Jedná se o barvu, která se na svatbu výborně hodí. Oproti takové černé, bílé a červené se s ní ani nepojí žádné omezení.

Respektujte svůj barevný typ

Levandulové šaty na svatbu nejsou pro každého. Je dobré respektovat právě výš barevný typ. Například podzimním typům levandulová barva často vyloženě nesluší, a stejně tak i jarním. Oproti tomu pro zimní nebo letní typy se může jednat o naprosto ideální volbu.

Pokud se však chystáte na svatbu například jako družička nebo máte předepsaný dress code, nemusíte mít v otázce barvy svého outfitu právě na výběr. Zaměřte se proto na vhodnou barevnou kombinaci.

Kombinace levandulové barvy

  • Černá a bílá
  • Šedá
  • Pastelové barvy

Pochopitelně můžete levandulovou barvu zkombinovat s běžnými barvami jako je bílá nebo černá, to by však bylo až příliš jednoduché. K mnohokrát osvědčené klasice patří také bezesporu šedá. A proto pokud se v levandulové necítíte svá, můžete svůj outfit snadno postavit právě na šedé a zvolit jen levandulové doplňky.

V kombinaci s levandulovou nádherně působí i některé pastelové barvy včetně baby blue či baby pink odstínů. Mimo to je ale skvělou volbou i pastelově žlutá či pastelově zelená.

Ačkoli levandulová může působit hezky i společně s výraznějšími barvami, na svatbě by bylo lepší se těmto odvážným volbám spíš vyhnout. Například červená nebo oranžová zkrátka nejsou příliš vhodné, a to ani v kombinaci s tak krásným odstínem, jakým ten levandulový bezesporu je.