Krása a módaMóda

Kombinace barev s šedou: outfity, které neomrzí

Kombinace barev s šedou: outfity, které neomrzí

Vybrat vhodné kombinace barev je při oblékání zcela zásadní. Můžete mít totiž naprosto dokonalé kousky oblečení, pokud je ale nedokážete mezi sebou vhodně zkombinovat, neudělají vám dobrou službu. Šedá barva představuje kombinaci mezi bílou a černou, a máme tak často pocit, že s ní nelze šlápnout vedle. Opak je však pravdou. A i když čistá šedá skutečně leží na barevné škále mezi černou a bílou barvou, najdeme dnes mnoho odstínů, na které si musíte dát pozor.

Kombinace barev s šedou

  • Šedá, černá, bílá
  • Šedá, žlutá
  • Šedá, baby pink, baby blue
  • Šedá, tyrkysová či mentolová
  • Šedá, červená či růžová

Tradičně se šedá barva kombinuje s bílou a černou. S touto volbou zkrátka nemůžete šlápnout vedle, může však působit trochu nudně. Sáhněte proto po zajímavějších možnostech. Vyzkoušejte například kombinaci různých odstínů šedé se žlutou, nebo zvolte hned několik baby odstínů. Světle šedá bude spolu se světloučce růžovou a modrou působit něžně a roztomile. I proto bývá tento výběr barev často k vidění na výrobcích určených pro ty nejmenší.

Šedá nádherně vynikne také v kontrastu s tyrkysovou a dobře působí spolu s červenou, oranžovou či mentolovou. Je možné zvolit téměř jakoukoli barvu, a můžete si být jistí, že se k šedé bude výborně hodit. Mějte však na paměti, že není šedá jako šedá, a i mezi jednotlivými jejími odstíny je nutné rozlišovat.

Nabídka šedo barevných odstínů

Kombinace barev s šedou je jednoduchá, v dnešní době je však na trhu mnoho krásných kusů oblečení v odstínech šedé jen s lehkým nádechem jiné barvy. Řeč je například o nádherném odstínu lila grey, který bude krásně vypadat v kombinaci s bílou či modrou barvou. Oblíbený je také šedozelený odstín sage green, který bude vypadat dokonale v kombinaci s krémovou či bílou.