Krása

Zrzavé vlasy a jejich odstíny: Tyhle jsou teď trendy!

Zrzavé vlasy a jejich odstíny: Tyhle jsou teď trendy!

Existuje mnoho odstínů zrzavých vlasů. Některé odstíny mají hnědě podtóny, zatímco jiné jsou mohou být také podtóny fialové. Některé vypadají přirozeně a některé jsou barevné. Tohle všechno jste možná už o zrzavých vlasech věděli, ale chcete jen inspiraci pro novou barvu vlasů.

Dnes se zaměříme na tyto odstíny zrzavých vlasů a jejich specifika:

  • jahodová blond
  • titian
  • měděná
  • oranžovo-červené vlasy
  • burgundy
  • mahagon
  • kaštanová
  • třešeň

Jahodová blond

Tento odstín je nejsvětlejší ze všech zrzavých vlasů. Technicky je tento odstín považován za blond vlasy se zrzavým podtónem, ale právě díky červeným podtónům se řadí mezi odstíny zrzavé. Tato barva může být přirozená nebo dokonce replikovaná v salonu.

Titian

Tato barva je často zaměňována s kaštanovou, ale ve skutečnosti se skládá z hnědooranžového odstínu, který vypadá načervenale, zatímco kaštanová obsahuje červený pigment. Jedná se o přirozený odstín, která je ale zároveň výrazný.

Měděná

Jistě nebude překvapením, že tento odstín má v podstatě vypadat jako měď. Odstín je tedy červeno-oranžový a je velmi zářivý a sytý.

Oranžovo-červené vlasy

Oranžovo-červené vlasy mohou být velmi podobné měděným vlasům, ale jsou mnohem živější a oranžovější. Technicky by se mělo jednat o odstín jasně oranžové s pouhým nádechem červené barvy vlasů.

Burgundy

Jedná se sytý odstín červenofialové, který se dá přirovnat k barvě červeného vína. Přirozeně se jedná o velmi tmavý odstín a bude slušet zejména ženám se studeným podtónem pleti.

Mahagon

Mahagon je sytá, tmavě červenohnědá barva s více červeným pigmentem než hnědým. Je podobný tmavě červené burgundy, ale světlejší a má více hnědého pigmentu.

Kaštanová

Kaštanová barva je směsí červené a hnědé barvy vlasů s oranžovými podtóny. Tato barva by však měla být mnohem světlejší a mnohem přirozenější než mahagonová. 

Třešeň

Třešňově červená barva na vlasy vypadá podobně jako kaštanová, ale s více fialovými podtóny a méně hnědými. Mělo by to být tmavý, fialový odstín červené – stejně jako barva velmi zralých třešní.