Krása

Rybí cop od hlavy: Jednoduchý návod

Rybí cop od hlavy: Jednoduchý návod

Rybí cop vypadá nádherně a jakmile zjistíte, jak jednoduché je to účes, jistě si ho oblíbíte, a to obzvlášť, pokud máte dlouhé vlasy. Rybí cop vypadá o to lépe, když se trochu rozcuchá, takže jej budete moci mít učesaný celý den. 

Klasický rybí cop

Rozdělte si vlasy na 2 stejné části, tak aby byla jedna část vlevo a druhá část vpravo. 

Uchopte rozdělené části vlasů do každé ruky zvlášť. Následně oddělte tenký (přibližně 1,3 cm silný) pramen vlasů z levé vnější části a přiložte jej do vnitřní pravé části vlasů a společně uchopte do celé pravé poloviny vlasů. Nyní oddělte tenký v pravé vnější části vlasů a přiložte jej do vnitřní levé části vlasů a přidejte do celé levé poloviny vlasů. Pokračujte dále stejným způsobem a střídejte pravou a levou stranu až do konečků vlasů.  

Než konce zafixujete gumičkou, zvětšete objem copu lehkým povytahováním jednotlivých pramenů.

Francouzský rybí cop

V tomto případě budete postupovat při oddělení části vlasů obdobně jako u klasického pleteného copu ze tří pramenů.

Oddělte si část vlasů uprostřed na temeni hlavy. Oddělené vlasy rozdělte ještě na polovinu a každou polovinu uchopte zvlášť do pravé a levé ruky.

Oddělte tenký (přibližně 1,3 cm silný) pramen vlasů z levé vnější části a přiložte jej do vnitřní pravé části vlasů a společně uchopte do celé pravé poloviny vlasů. Nyní oddělte tenký v pravé vnější části vlasů a přiložte jej do vnitřní levé části vlasů a přidejte do celé levé poloviny vlasů.

Další vnější prameny přibírejte z volných vlasů obdobným způsobem jako při pletení klasického francouzského copu a vždy překládejte z vnější do vnitřní části oddělených vlasů. Strany střídejte.

Než konce zafixujete gumičkou, zvětšete objem copu lehkým povytahováním jednotlivých pramenů.